Інтерес українського бізнесу до космічної галузі зростає. Інвестиції у космічні проекти повертаються з приростом у 6-7 разів

Інтерес українського бізнесу до космічної галузі зростає. Інвестиції у космічні проекти повертаються з приростом у 6-7 разів

Київ  •  УНН

 • 63271 перегляди

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Щорічно Україна отримує близько 1 мільярда гривень надходжень до бюджету, навіть не інвестуючи в космічну галузь. Тому навіть невелика інвестиція обернеться істотними вигодами і доходами для України в цілому протягом майбутніх років. Про це УНН розповів голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай.

Цитата:

"Вкладення в космічні проекти - це не витрати, а інвестиції, оскільки ми ведемо мову про національні проекти, то по суті справи ми інвестуємо в національну економіку. За статистикою, кожен долар, який ми вкладаємо в космічну галузь, повертається від 6-7 доларів у бюджет у підсумку.

Так, складності з фінансуванням є. Нагадаю, що останні роки, з 2017 року, не було фінансування взагалі. До цього космічні програми фінансувалися теж мляво. Зазвичай рівень фінансування не перевищував 30% від заявленого обсягу", - говорить Тафтай.

Деталі

За його словами, цього року агентство планує затвердити нову космічну програму на п'ять років - до 2025 року. Тому з кінця цього року і початку 2022-го там очікують повноцінне фінансування галузі. Тафтай пояснює, що попри те, що космічна галузь не фінансувалася протягом багатьох років, вона продовжує бути економічно ефективною для країни в цілому.

Голова Держкосмосу також розповів, що зацікавленість українського бізнесу у космічній галузі зростає. "Це різні компанії зокрема, які як займаються виключно космічним напрямом, так і займаються змішаними якимись напрямками. Є компанії, такі як Firefly, Dragonfly, які спеціалізуються виключно на космічній сфері. Є компанії, як наприклад Hydrobest - це великі компанії, які займаються авіаційними технологіями. І зараз вони наводять різкість на проекти в області космосу. Є і невеликі компанії, в яких всього 10-15 осіб. Це стартапи в космічній сфері, в IT-сфері, пов'язані з космосом, і їх повинно бути багато", - говорить Тафтай.