Гучна обіцянка Coca-Cola щодо багаторазової упаковки зникла напередодні саміту з питань пластику
Київ • УНН
Coca-Cola видалила інформацію про обіцянку досягти 25% багаторазової упаковки до 2030 року. Замість цього компанія заявила про нові цілі щодо переробленого матеріалу в упаковці на рівні 35-40%.
Coca-Cola була звинувачена в тихій відмові від обіцянки досягти 25% багаторазової упаковки до 2030 року, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
Компанія Coca-Cola вважається одним із світових брендів, що найбільше забруднюють навколишнє середовище пластиковими відходами.
У 2022 році компанія пообіцяла, що частину своїх напоїв, а саме 25%, буде продавати у скляних та пластикових багаторазових пляшках або контейнерах, які можна наповнювати у фонтанах або "диспенсерах Coca-Cola freestyle".
Проте, напередодні цьогорічного всесвітнього саміту з питань пластику, Coca-Cola видалила всю інформацію, де обіцялося вищезгадане.
Тепер у компанії стверджують, що вони прагнуть використовувати від 35% до 40% переробленого матеріалу в первинній упаковці (пластик, скло та алюміній), включаючи збільшення використання переробленого пластику до 30%-35% у всьому світі. Також, вони зазначили, що допоможуть забезпечити збір від 70% до 75% еквівалентної кількості пляшок і банок, що випускаються на ринок щорічно.
Цього тижня, на зустрічі в Пусані, Південна Корея, майже 200 країн не змогли досягти згоди щодо скорочення виробництва пластику. На зустрічі не змогли усунути великі розбіжності між країнами з "високими амбіціями", які прагнуть укласти глобальну угоду, що зобовʼязує обмеження виробництва пластику та поступової відмови від шкідливих хімікатів, і "однодумцями", які хочуть зосередитися на відходах.
Активісти закликали компанії, зокрема і Coca-Cola, перейти від пляшок з переробленого пластику до пляшок багаторазового використання. Через те, що перероблені одноразові вироби все одно забруднюють навколишнє середовище.
Нагадаємо
Депутат від партії Макрона вніс законопроєкт про заборону пакування води у пластикові пляшки об'ємом менше 0,5 літра. Ініціативу підтримали екоактивісти, але деякі громадяни бачать у цьому незручності.