Генсек ООН: більше 130 країн не отримали жодної дози вакцини від COVID-19
Київ • УНН
КИЇВ. 22 лютого. УНН. Питання справедливого розподілу вакцин від коронавірусу відноситься до сфери питань прав людини. Таку думку висловив в понеділок генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на відкритті 46-ї сесії Ради ООН з прав людини, передає УНН.
Цитата
“75% всіх вакцин від COVID-19 було введено лише в 10 країнах. У той же час понад 130 країн не отримали жодної дози. Справедливість у розподілі вакцин безумовно відноситься до прав людини”, — сказав він. Гутерріш виступив проти “вакцинного націоналізму” — спроб деяких країн залишити вакцину перш за все для себе. На його думку, такі дії як раз порушують права особистості.
Гутерріш також підкреслив важливість загальної доступності вакцин. “Вакцини повинні бути міжнародним громадським надбанням, (вони повинні бути) доступними, щоб їх міг дозволити собі кожен”, — констатував генсек ООН.
In a powerful speech to @UN_HRC that focused on racism, women and the pandemic's impact on human rights, @UN Secretary-General @antonioguterres calls for a global reset, "to recover better, guided by human rights".
Read https://t.co/CabqM7hklQ#StandUp4HumanRights #HRC46 pic.twitter.com/MMOz7LfXqj
Деталі
Крім цього, Гутерріш зазначив вплив пандемії на інші проблеми в сфері прав людини. Коронавірус, продовжив він, “інфікує політичні і громадянські права, а також обмежує простір громадянського суспільства”. Він вказав, що пандемія привела до зростання домашнього насильства по відношенню до жінок і дітей, загострила гуманітарні складності в зонах конфліктів, посилила проблеми доступу до медичних послуг, підкресливши тим самим нерівність різних груп населення.
За відомостями Університету Джонса Хопкінса, який веде підрахунки на основі інформації міжнародних організацій, федеральних і місцевих властей, всього в світі вакцинувалися 204,8 млн осіб, з них обидві дози вакцини отримали 36,8 млн. Лідерами за кількістю тих, хто отримали вакцину є США (61,3 млн осіб), Китай (40,5 млн) і Європейський союз (26,2 млн).