Генпрокурор назвала головне завдання в "справі Медведчука"
Київ • УНН
КИЇВ. 9 липня. УНН. Головним завданням для прокуратури в справі про держзраду народного депутата Віктора Медведчука є завершення досудового розслідування і передача справи на розгляд до суду. Про це 9-го липня заявила в Одесі Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, спілкуючись з пресою, передає УНН.
Деталі
"Ми до цього ставимося так само, як ставилися два місяці тому (коли Медведчуку вперше обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту - УНН). Завдання на сьогоднішній день прокуратури і моє, як Генерального прокурора, в цій справі - закінчити досудове розслідування, надати матеріали для ознайомлення стороні захисту і зайти в суд з обвинувальним актом. Ось такий план", - заявила Венедіктова в ході спілкування з пресою в Одеській області.
Генпрокурор уточнила, що ОГПУ з повагою ставиться до рішення Печерського райсуду Києва про застосування до Медведчука запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
"Ми вже все зрозуміли. Це позиція суду. Ми її поважаємо... Ми ставимося до цього так само, як і ставилися два місяці тому", - сказала Венедіктова.
Про справу
У травні цього року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку повідомлено про підозру у державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Вже 13 травня Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт народного депутата України Віктора Медведчука до 9 липня. На нього наділи електронний браслет.
20 травня СБУ отримала дозвіл на затримання Тараса Козака. Він був оголошений в розшук. В СБУ говорили, що Козак перебуває в Росії, Медведчук зазначав, що в Білорусі.
24 червня СБУ і ДБР провели обшуки в рамках справи, де фігурують народні депутати Віктор Медведчук і Тарас Козак.
У липні Печерський районний суд Києва продовжив на 6 місяців термін досудового розслідування у кримінальній справі за підозрою зокрема в державній зраді Медведчука і Козака.
Додамо
Ще 2 лютого Президент Володимир Зеленський ввів персональні санкції проти Тараса Козака, які будуть діяти 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу "Новости", куди також входять телеканали "ZIK" і "NewsOne", 112-канал.
19 лютого Зеленський ввів в дію рішення РНБО про санкції проти нардепа від "Опозиційної платформи - За життя" Медведчука, його дружини та інших осіб. Секретар РНБО Олексій Данилов повідомив, що Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення застосувати санкції щодо Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко через фінансування тероризму.