Гана першою у світі отримала вакцини проти коронавірусу через COVAX

Гана першою у світі отримала вакцини проти коронавірусу через COVAX

Київ  •  УНН

 • 11934 перегляди

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Гана стала першою у світі країною, яка отримала партію вакцини проти коронавірусу в межах міжнародного механізму COVAX. Про це йдеться у спільній заяві Всесвітньої організації охорони здоров'я та ЮНІСЕФ, пише УНН.

Деталі

Країна отримала 600 тис. доз вакцини від AstraZeneca/Oxford, ліцензованої Інститутом сироватки Індії.

"Ми раді, що Гана стала першою країною, яка отримала вакцини проти COVID-19 із центру COVAX. Ми вітаємо уряд Гани, особливо міністерство охорони здоров'я, службу охорони здоров'я Гани й міністерство інформації за його невтомні зусилля щодо захисту населення", – йдеться в повідомленні.

Загалом у межах механізму COVAX цього року планують доправити приблизно 2 млрд доз вакцини проти COVID-19 по всьому світу.

Контекст

Україна теж очікує на вакцину проти коронавірусу в межах COVAX, а саме 117 тис. доз препарату від Pfizer і від 2,2 до 3,7 млн доз від AstraZeneca.

Окрім COVAX, Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини компанії Novavax, постачання якої почнуться в липні. Також до кінця лютого мають доправити перші 700 тис. доз вакцини китайської компанії Sinovac Biotech. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії. Її почали доправляти в регіони України вранці 24 лютого.

Довідково

COVAX – це глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19. У межах механізму розробляють дев'ять вакцин-кандидатів і ще дев'ять потенційних вакцин проходять оцінку, також ведуть переговори з іншими розробниками вакцин для їхнього розподілу по країнах. До програми вже долучилися 172 країни, серед них 92 держави з низьким або середнім рівнем доходу, які мають право одержати частину препаратів безоплатно.