Фінансовий експерт розповіла, як обрати банк для депозиту та розрахувати майбутній пасивний дохід

Фінансовий експерт розповіла, як обрати банк для депозиту та розрахувати майбутній пасивний дохід

Київ  •  УНН

 • 141589 перегляди

Read in English

Фінансовий експерт Олена Сосєдка поділилася порадами щодо вибору надійного банку для депозитів, розрахунку пасивного доходу від депозитів та врахування таких факторів, як відсоткові ставки, строки депозитів, податки та коливання валютних курсів, щоб зберегти та примножити заощадження в умовах економічної нестабільності.

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка в ексклюзивному інтерв'ю УНН розповіла на що варто звертати увагу при розміщенні депозитів у банку, як обрати фінансову установу, щоб не втратити свої заощадження, а також поділилася формулою розрахунку пасивного доходу.

В умовах війни та економічної нестабільності депозити залишаються одним із популярних способів зберегти та примножити заощадження. Однак перед тим, як вкласти кошти в депозит, важливо ретельно оцінити всі ризики та обрати надійний банк,

- зазначила Сосєдка.

За її словами, депозити можуть бути привабливими в умовах нестабільності з кількох причин. Зокрема, вони дозволяють зберегти капітал та захистити його від інфляції.

Крім того, на відміну від більш ризикованих інвестицій, депозити забезпечують стабільний та гарантований дохід.Водночас за словами Сосєдки, при розміщенні депозиту важливо правильно вибрати банк, щоби не втратити свої кошти.

Дослідіть репутацію банку, його історію, фінансові показники та рейтинги надійності. Зверніть увагу на відгуки клієнтів та експертів,

- порадила експерт.

Також, на її думку, перед вкладенням варто порівняти відсоткові ставки за депозитами в різних банках, і переконатися, що пропозиція банку, який ви обрали, є конкурентоспроможною та відповідає ринковим умовам.

За словами Сосєдки, слід детально вивчити умови депозиту, включаючи мінімальну суму вкладу, терміни, можливість поповнення та дострокового зняття коштів, а також штрафи за дострокове розірвання договору.

Не маловажливий, на її думку, також рівень обслуговування та зручність використання банківських послуг, включаючи онлайн-банкінг та мобільні програми.

Сосєдка також розповіла, що розмір депозиту, необхідний для отримання суттєвого пасивного доходу, залежить від кількох факторів.

Наприклад, чим вища відсоткова ставка за депозитом та сума вкладу, тим більший дохід.

Довші терміни депозитів зазвичай пропонують вищі відсоткові ставки,

- додала експерт.

За її словами, також необхідно враховувати податки, які зменшать ваш чистий дохід та можливі коливання курсу гривні, які можуть вплинути на реальну вартість вашого доходу у довгостроковій перспективі.

Приклад розрахунку доходу:

Припустимо, ви розміщуєте депозит у розмірі 100,000 гривень під 10% річних. Ваш дохід за рік становитиме:

\(100,000 \times 0.10 = 10,000\) гривень.

Якщо ви хочете отримувати суттєвий пасивний дохід, наприклад, 50,000 гривень на рік, вам потрібно буде розмістити депозит у розмірі:

(50,000 div 0.10 = 500,000) гривень.

Сосєдка нагадала, що в Україні доходи, одержані від депозитів, оподатковуються. На цей час діє наступна податкова схема:

1.⁠ ⁠Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО): Ставка ПДФО становить 18% від доходу за депозитами.

2.⁠ ⁠Військовий збір: Додатково стягується військовий збір у розмірі 1,5% від доходу.

Приклад розрахунку оподаткування:

Якщо ваш дохід за депозитом становить 10,000 гривень, податки будуть такими:

  • ПДФО: \(10,000 \times 0.18 = 1,800 \) гривень;
  • Військовий збір: \(10,000 \times 0.015 = 150 \) гривень.

Таким чином, загальний податок становитиме:

\(1,800 + 150 = 1,950\) гривеньВаш чистий дохід за депозитом після сплати податків становитиме:

\(10,000 - 1,950 = 8,050\) гривень.

Нестабільний курс гривні є ще одним важливим фактором, який слід враховувати під час розміщення депозитів. Коливання курсу можуть значно вплинути на реальну вартість вашого доходу, особливо якщо ви плануєте використати зароблені кошти для покупок за кордоном або інвестицій в іноземній валюті,

- наголосила Сосєдка.

Вона додала, що за умов високої волатильності валютного курсу варто розглянути можливість розміщення частини коштів на депозит в іноземній валюті для захисту від девальвації гривні.

Крім того, Сосєдка радить регулярно відстежувати зміни курсу гривні та за необхідності коригувати свою стратегію. Не зайвим буде, за її словами, порадитись із фінансовими консультантами для отримання рекомендацій щодо оптимального розподілу коштів.

Депозити можуть бути надійним та стабільним способом зберегти та примножити заощадження в умовах війни. Однак важливо ретельно обирати банк, звертаючи увагу на його надійність, умови депозиту та програми страхування вкладів. Визначення суми вкладу, що забезпечує суттєвий пасивний дохід, залежить від процентної ставки, ваших фінансових цілей та податків. З огляду на нестабільний курс гривні варто розглянути диверсифікацію вкладів і консультуватися з фінансовими експертами для мінімізації ризиків,

- резюмувала Сусідка.

Нагадаємо

Сосєдка в ексклюзивному інтерв'ю розповіла, на що варто звертати увагу, щоб убезпечити себе від втрати коштів. Серед іншого, експерт радить при отриманні кредиту завжди розраховувати на гірший сценарій. Зокрема слід оцінювати власні можливості погашення позики в умовах зменшення доходів або виникнення непередбачених витрат. На що ще звертати увагу при отриманні кредитів, читайте за посиланням.