Фейкова інвалідність: експерт сумнівається, що голова АРМА Дума не знала про дії своїх підлеглих
Київ • УНН
Національна поліція розслідує видачу підроблених документів про інвалідність посадовцям АРМА. Експерт вважає, що такі дії неможливі без відома голови агентства Олени Думи.
Співробітники Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) не могли отримати фіктивні довідки про інвалідність без відома або участі керівника агентства Олени Думи. Такі випадки серйозно підривають довіру до державної влади загалом. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив колишній секретар Громадської ради при АРМА Дмитро Громаков.
Це вплине на довіру до системи державної влади загалом. Такі питання, зрозуміло, не вирішуються без відома керівника. Враховуючи, що це не перший скандал в АРМА, це негативно позначиться на довірі як до агентства, так і до діючого політичного режиму. Питання лише в тому, які висновки зробить голова АРМА і як вона буде виходити з цієї ситуації
На думку експерта, слідство має довести справу до кінця, щоб суспільство могло оцінити кадрову та управлінську політику, яку впроваджує Олена Дума.
"Я переконаний, що без її участі або згоди такі речі неможливі. Саме тому я вважаю, що це питання потрібно довести до кінця", – наголосив Громаков.
Водночас експерт висловив сумніви, що голова АРМА візьме на себе відповідальність, навіть якщо буде доведено, що її підлеглі незаконно отримали групу інвалідності.
"Там дуже складна система конкурсного відбору, у якому вона брала участь. Вона не самостійно туди зайшла і, ймовірно, не їй самій звідти звільнятися", – додав Громаков.
Контекст
Національна поліція 25 жовтня розпочала кримінальне провадження за фактами службового підроблення та зловживання службовим становищем. За версією слідства, працівники медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з метою отримання неправомірної вигоди та зловживаючи службовим становищем організували видачу посадовим особам АРМА завідомо підроблених документів про наявність інвалідності. Це дає змогу останнім отримати відстрочку від проходження служби в ЗСУ та пенсійні виплати.
Наразі поліція перевіряє п’ять посадовців агентства. Як стало відомо УНН з власних джерел, серед них радник голови АРМА Олександр Данілкович.
Таким чином, АРМА фактично перейняло "марафон інвалідності" від прокурорів.
Скандал з прокурорами-інвалідами призвів до відставки Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Здавалося б, уроки цього скандалу мали стати застереженням для інших державних органів. Проте ситуація в АРМА демонструє, що проблема корупції далеко не подолана.
Українці бурхливо відреагували на інформацію про ймовірно підроблені довідки про інвалідність і переконані, що цей випадок є ще одним прикладом корупції та неефективності держаних органів. Громадськість вимагає не лише провести розслідування, а й конкретних кроків щодо очищення агентства.