Ексзаступника глави МОЗ підозрюють у розтраті 2 млн грн під час запуску реєстру донорів

Ексзаступника глави МОЗ підозрюють у розтраті 2 млн грн під час запуску реєстру донорів

Київ  •  УНН

 • 125854 перегляди

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Служба безпеки України підозрює колишнього заступника міністра охорони здоров’я у розтраті 2 млн грн під час запуску електронного реєстру живих донорів стовбурових клітин. Про це повідомила пресслужба СБУ.

З власних джерел УНН стало відомо, що йдеться про Павла Ковтонюка, який був заступником ексглави МОЗ Уляни Супрун.

Цитата

"Кіберфахівці Служби безпеки викрили ексзаступника міністра, чиї дії призвели до збитків держави на 2 млн гривень та зашкодили створенню реєстру донорів. Зокрема, Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій", – ідеться у повідомленні.

Деталі

За даними слідства, відповідно до програм реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Гроші під запуск проєкту було надано у вигляді кредитних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

"Наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра укладає угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів. Втім підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції", – зазначили в СБУ.

Служба безпеки ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього заступника глави МОЗ до незаконних дій. Серед іншого – підтверджено автентичність його підпису у фінансових документах.

За матеріалами СБУ слідчі ДБР повідомили колишньому високопосадовцю про підзору.

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему у Державній службі з надзвичайних ситуацій. В 11 областях посадовці вимагали від підприємців хабарі за погодження дозвільної документації.