Думка про те, що путін перемагає – це не більше ніж "відчуття": Зеленський для The Economist
Київ • УНН
Зеленський стверджує, що росія не виграє війну і продовжує зазнавати великих втрат, всупереч поширеній думці; він застерігає від самозаспокоєння серед західних союзників.
Президент Володимир Зеленський стверджує, що думка про те, що росія ніби-то виграє майже дворічну війну, є лише "відчуттям" і що москва все ще зазнає великих втрат на полі бою. Про це в інтерв’ю The Economist заявив Президент України Володимир Зеленський, передає УНН.
Можливо, ми не досягли успіху [у 2023], як хотів світ. Можливо, не все так швидко, як хтось собі уявляв. … але думка про те, що пан путін перемагає – це не більше ніж "відчуття".
Деталі
Реальність, за словами Зеленського, полягає в тому, що російські сили все ще зазнають численних втрат у таких місцях, як Авдіївка, звідки він нещодавно повернувся.
Джерела британської оборонної розвідки підрахували, що за поточними тенденціями росія зазнає понад 500 000 втрат, убитих і поранених, до 2025 року.
"Тисячі, тисячі вбитих російських солдатів, їх навіть ніхто не забрав". Він наголошує, що армія пана путіна не змогла взяти жодного великого міста у 2023 році, тоді як Україні вдалося прорвати російську блокаду Чорного моря і тепер доставляє мільйони тонн зерна за новим маршрутом, який охоплює південне узбережжя України. "Величезний результат!", – заявляє президент.
Втім, Зеленський із сумом відзначив, що Захід втратив відчуття терміновості допомоги Україні, а багато українців втратили відчуття екзистенційної загрози, зазначив Зеленський. Тож він, як Президент намагається відновити обидва цих аспекти.
У війні, що стала метою мобілізації ресурсів, віра серед прибічників України в те, що перемога стала неможливою, ризикує позбавити Україну грошей і зброї, необхідних для перемоги. І тоді фаталізм може стати пророцтвом.
Саме томі Президент вважає 2024 рік таким важливим. У той час як військові зусилля росії розгортаються, а ресурси України виснажуються, увага Америки та багатьох європейських країн у рік виборів переключається на внутрішню політику.
Зеленський наполягає, що європейські країни повинні лобіювати Америку, аби підтримати Україну заради власної безпеки.
Спецслужби кількох європейських країн почали [розглядати] можливість нападу на їх територію з боку росії... Навіть тих країн, які не входили до складу СРСР.
Президент України також попередив, що якщо росія посилає сигнали про бажання заморозити конфлікт, як повідомляють деякі західні ЗМІ, "це не тому, що вони праведні люди, а тому, що у них не вистачає ракет, боєприпасів або підготовлених військ. Їм потрібна ця пауза. Відновити всі їхні сили. А потім усіма силами перегорнути сторінку цієї війни".