Дослідження: препарати, що містять натрій хлорид, допомагають у лікуванні коронавірусу
Київ • УНН
КИЇВ. 24 листопада. УНН. Препарати, що містять розчин хлориду натрію, знижують реплікацію вірусу SARS-CoV-2. Такого висновку дійшли вчені бразильського Університету Сан-Паулу, передає УНН з посиланням на науковий журнал "ACS Publications".
Цитата
"Використання гіпертонічного розчину хлориду натрію знижує реплікацію вірусу на 88%", - йдеться в повідомленні.
Під час експерименту вчені досліджували епітеліальні клітини легенів людини, інфіковані вірусом. Фахівці сподіваються, що отримані дані можуть зробити внесок у розробку нових профілактичних заходів для запобігання коронавірусу, або навіть для лікування цього захворювання.
"Враховуючи серйозність пандемії, ми вважаємо, що було б важливо розширити цей напрямок досліджень, провівши клінічні випробування, покликані підтвердити ефективність використання спрею з гіпертонічним розчином хлориду натрію в якості форми профілактики, що допомагає зупинити вірус від поширення всередині інфікованого організму, і знизити ймовірність більш серйозного запалення", - коментує результати дослідження вчений Крістіан Гуццо.
Вчені нагадали, що гіпертонічний розчин вже застосовується в профілактичних цілях для лікування грипу, бронхіоліту, риніту, синуситу та інших респіраторних захворювань.
"Для верхніх дихальних шляхів досить спрею, а для легенів потрібен небулайзер. Ці втручання можуть мінімізувати симптоми захворювань", - йдеться в повідомленні.
До теми
В Україні незабаром може з'явитися препарат від коронавірусу, який розробили ізраїльські вчені. Спеціальний розчин застосовується для лікування ранньої стадії і запобігає важкому вірусному захворюванню. У складі є не лише натрію хлорид, а й гіпохлорит іону та гіпохлориста кислота.
Через дихальні шляхи за допомогою інгаляції він на 99 відсотків зменшує вірусне або патогенне навантаження на організм людини і стабілізує роботу імунної системи. Має реєстрацію в Ізраїлі і, за інформацією нашої редакції, незабаром буде зареєстрований в МОЗ України як медичний виріб.