
День нульових викидів, День європейського співробітництва. Що ще можна відзначити 21 вересня
Київ • УНН
КИЇВ. 21 вересня. УНН. Сьогодні, 21 вересня, відзначається День нульових викидів. Ідея відзначати цю подію виникла в Канаді у 80-х роках ХХ століття, пише УНН.
У цей день усі бажаючі можуть у будь-який доступний для себе спосіб долучитися до зменшення в атмосферу продуктів згоряння. Зокрема, залишити вдома свій автомобіль, а замість цього пройтися пішки чи скористатися велосипедом.
Також у цей день пропонують зменшити споживання електроенергії, адже значна частина електроенергії виробляється тепловими електростанціями, які працюють на видобувному паливі.
Щорічно 21 вересня відзначається День європейського співробітництва. Подія відбувається за підтримки Європарламенту, Єврокомісії та Європейського комітету регіонів.
Мета події — максимально налагодити економічне, політичне, культурне співробітництво між різними куточками Європи.
Щороку на різноманітні програми зі співробітництва Євросоюз виділяє близько 10-ти мільярдів євро.
Також сьогодні можна відзначити День експапології.
Експологія — це вид ілюзіонізму пов’язаний зі звільненням (зникненням) із замкнутого простору, або звільненням від предметів, які обмежують рухи.
Першими найвідомішими експологами були Гарі Гудіні, брати Давенпорт та Джон Невіл Маскелайн.
Останнім часом ескапологія набула популярності у комп’ютерних іграх жанру квест, а також в онлайн-квестах.
Ще 21 вересня — День міні-гольфу.
Міні-гольф з’явився у Шотландії в ХІХ столітті. Тоді для жінок вважалося непристойним підіймати ключку вище рівня плечей. Через це жінки не могли долучитися до гри на традиційних галявинах.
Перший майданчик для міні-гольфу був облаштований в 1867 році в Сент-Ендрюсі. Але тоді люди не особливо зацікавилися новим видом спорту.
Популярність міні-гольф здобув у першій половині ХХ століття, коли у нього почали грати в континентальній Європі, і особливо в США.
Окрім цього, 21 вересня — Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера.
Хвороба Альцгеймера — це різновид старечої деменції, що спостерігається у людей віком від 65 років. Вона характеризується втратою пам’яті, уповільненням розумової діяльності, порушенням мовлення, тощо.
Хоча хворобою страждає практично 50% людей похилого віку, ліки від неї досі не винайдено та причини виникнення достеменно невідомі.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті апостола від 70-ти Кондрата.
Кондрат народився в Анатолії, увірував у Христа, був свідком розп’яття Ісуса. Проповідував віру у Господа, став першим єпископом в Афінах.
Кондрат написав відомий твір на захист християнства перед язичницьким імператором Адріаном — “Апологія”.
Язичники переслідували Кондрата. Його схопили, побили камінням та кинули до в’язниці, де він помер від голоду.
Іменини 21 вересня святкують Кіндрат, Іван, Георгій.
День нульових викидів, День європейського співробітництва. Що ще можна відзначити 21 вересня
Сьогодні, 21 вересня, відзначається День нульових викидів. Ідея відзначати цю подію виникла в Канаді у 80-х роках ХХ століття, пише УНН.

США не планують найближчим часом надавати Україні ATACMS - CNN
Очікується, що США не нададуть Україні армійські тактичні ракетні системи великої дальності (ATACMS) найближчим часом. Про це заявили офіційні особи США, пише CNN, передає УНН.

МХП відзначили нагородою PrivateLabel-2023 за власну торгову марку “Секрети Шефа”
Компанія МХП отримала національне визнання на XV міжнародній конференції PrivateLabel за торгову марку “Секрети Шефа”, розроблену для власних мереж магазинів “М’ясомаркет”, “Наша Ряба”, “Їжа Свіжа”. МХП відзначили нагородою в номінації “Бестселер у категорії PrivateLabel-2023”, передає УНН з посиланням на прес-службу компанії.

Польща більше не передаватиме зброю Україні
Україна більше не отримає ніякого озброєння від Польщі. Про це повідомили у Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, пише УНН.

ОСУВ “Таврія”: виконали понад тисячу вогневих завдань. Знищили більше трьох сотень окупантів — Тарнавський
Оперативно-стратегічне угруповання військ “Таврія" впродовж доби виконали понад 1200 вогневих завдань, та знищили понад 300 загарбників. Про результативність роботи українських військових прозвітував командувач Олександр Тарнавський, передає УНН.

У Вірменії подовжуються протести: поліція погрожує застосувати спецзасоби
У Єревані, Вірменія, продовжуються масові акції протесту проти рішення влади не втручатись у ситуацію у Нагорному Карабаху. Поліція вважає протести незаконними та погрожує застосувати спецзасоби. Про це інформує УНН з посиланням на News.am.

У Мінкульті зробили крок до демонтажу пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам: хто ще у списку
Міністерство культури та інформаційної політики ініціює вилучення пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення, що має пришвидшити їх демонтаж, передає УНН із посиланням на пресслужбу відомства.

Впродовж доби відбулось 15 бойових зіткнень - Генштаб
Загалом, цієї доби ворог завдав 72 авіаційних удари, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Протягом доби відбулось 15 бойових зіткнень, повідомляє Генштаб ЗСУ, пише УНН.

Зеленський зустрівся з президентом Чилі: обговорили можливість проведення саміту Україна – Латинська Америка
Президент України Володимир Зеленський на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку зустрівся з Президентом Республіки Чилі Габріелем Боричем. Сторони обговорили шляхи поглиблення двосторонніх відносин між країнами на міжнародній арені, передає УНН з посиланням на Офіс Президента України.

Окупанти обстріляли Торецьк: загинули четверо людей
Ворожа армія обстріляла Торецьк на Донеччині та його околиці. Унаслідок чого четверо людей загинули. Про це Суспільне Донбас повідомила речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва, пише УНН.
