Через ситуацію в 211-й бригаді відкрили провадження: командиру оголошено підозру, проведено обшуки
Київ • УНН
Щодо ситуації в 211-й понтонно-мостовій бригаді розпочато кримінальне провадження через зловживання службовим становищем. Командира підозрюють у використанні підлеглих для будівництва власного будинку замість служби.
За фактами протиправних дій командирів 211-ї понтонно-мостової бригади розпочато кримінальне провадження, командиру згаданої бригади сьогодні повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, проведено обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира, військовослужбовців та на об’єкті будівництва, повідомили в Офісі Генпрокурора у вівторок, пише УНН.
Деталі
"Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони 16 грудня 2024 року розпочала досудове розслідування стосовно посадових осіб 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних Сил України за фактом перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України)", - повідомили в Офісі Генпрокурора у соцмережах.
Досудове розслідування доручено слідчим територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові.
Як вказали у ДБР, бюро розслідує провадження щодо нестатутних відносин у 211-й бригаді.
"Зауважимо, що в ДБР до цього не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації ні від офіційних осіб, ні від бійців бригади", - повідомили в ДБР.
У кримінальному провадженні, за даними Офісі Генпрокурора, досліджуються "можливі протиправні дії офіцерів бригади, які полягали у застосуванні в умовах воєнного стану фізичного насильства до підлеглих, вимагання коштів та перевищення дисциплінарної влади". Вивчаються матеріали, зібрані під час службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України, повідомлення у медіа та соціальних мережах тощо.
"Окрім того, командиру згаданої бригади сьогодні повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України)", - повідомили в Офісі Генпрокурора.
Як вказано, встановлено, що восени 2023 року він залучив чотирьох підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в зонах бойових дій. Військових офіційно включили у наказ про відрядження на Миколаївщину, де вони нібито виконували обов’язки, проте насправді вони там не перебували. При цьому отримали зарплату та бойові виплати на загальну суму майже мільйон гривень, зазначили в Офісі Генпрокурора.
"Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира, військовослужбовців та на об’єкті будівництва. Вилучили документацію та інші речові докази протиправної діяльності", - зазначили у прокуратурі.