Авіакомпанії США хочуть обмежити польоти конкурентів над росією - NYT

Авіакомпанії США хочуть обмежити польоти конкурентів над росією - NYT

Київ  •  УНН

 • 577070 перегляди

КИЇВ. 18 березня. УНН. Не маючи можливості літати через російський повітряний простір через війну в Україні, американські авіакомпанії активізують лобістську кампанію на Капітолійському пагорбі та в Білому домі, щоб розв'язати, за їхніми словами, проблему, яка наростає: вони поступаються в бізнесі іноземним конкурентам, які можуть доправляти пасажирів між США та Азією швидше і дешевше. Про це повідомляє газета The New York Times із посиланням на джерела, пише УНН.

Деталі

Авіакомпанії США протягом багатьох років мали доступ до повітряного простору рф завдяки низці угод із москвою. Але після того, як вторгнення рф в Україну торік спонукало урядовців у Сполучених Штатах, Великій Британії, Канаді та Європі заборонити російським літакам пролітати над їхнім повітряним простором, росія закрила для них свій повітряний простір.

За оцінкою лобістської групи Airlines for America, американські компанії втратили за рік близько двох мільярдів доларів.

Тепер авіакомпанії вимагають від Білого дому і Конгресу розв'язати цю проблему, наклавши на іноземних перевізників із країн, яким ще не заборонили літати в російському повітряному просторі, ті самі обмеження, що й на американські авіакомпанії, фактично змушуючи їх літати тими самими маршрутами, що й їхніх американських конкурентів.

Адміністрація Байдена повинна «вжити заходів для забезпечення того, щоб іноземні перевізники, які літають над росією, не вилітали, не приземлялися і не здійснювали транзит через аеропорти США», заявила прессекретар Airlines for America Марлі Коллієр.

Ця пропозиція, імовірно, знайшла відгук у Міністерстві транспорту США, яке нещодавно підготувало проєкт розпорядження, яке забороняє китайським перевізникам, які доставляють пасажирів до США, літати через російський повітряний простір, за словами трьох осіб, проінформованих про проєкт документа. 

Але представники зі сфери національної безпеки усвідомлюють можливі дипломатичні наслідки кроків, спрямованих проти такого давнього союзника, як Індія, або посилення напруженості в і без того натягнутих відносинах із Китаєм, зазначає видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Президент Грузії виступила проти прямих рейсів до РФ