
Американські інвестори ByteDance вивчають угоду по TikTok, щоб заспокоїти Трампа - FT
Київ • УНН
Великі інвестори ByteDance вивчають угоду з Oracle, щоб запевнити США у відсутності контролю Китаю над TikTok. Інвестори прагнуть викупити китайські частки та захистити дані користувачів.
Великі американські інвестори у власнику TikTok ByteDance вивчають угоду із софтверним гігантом Oracle, покликану запевнити президента США Дональда Трампа в тому, що вірусний відеододаток не перебуває під контролем Китаю, повідомляє Financial Times, пише УНН.
Деталі
Згідно з планом, існуючі спонсори ByteDance, включаючи General Atlantic, Susquehanna, KKR та Coatue, прагнутимуть придбати додаткові частки у відокремленому бізнесі TikTok у США, за словами кількох людей, знайомих із переговорами. Oracle також потенційно може отримати невелику частку в бізнесі та захистити дані американського додатку.
Ці фінансові установи прагнутимуть викупити китайських інвесторів з американського бізнесу TikTok, сказало одне із джерел.
Однак ByteDance прагнутиме зберегти частку в американському підрозділі додатку, сказала інша людина, додавши, що точна структура угоди залишається невизначеною, і можуть бути залучені й інші інвестори.
Обговорення відбуваються на тлі того, що TikTok стикається з крайнім терміном 5 квітня щодо федерального закону, який заборонить додаток у країні, якщо його власник із Пекіна не продасть американський підрозділ некитайським організаціям.
Закон, який був внесений Конгресом з міркувань національної безпеки, спочатку набув чинності в січні, змусивши додаток тимчасово відключитися для 170 млн користувачів у США.
Однак сервіс програми швидко відновився після того, як Трамп підписав указ про продовження крайнього терміну для укладання угоди на 75 днів і заявив, що він хоче, щоб США мала "50-відсоткову частку власності у спільному підприємстві".
За словами однієї людини, знайомої з цим питанням, ByteDance рішуче віддає перевагу структурі угоди, зосередженій на Oracle, над іншими, які циркулюють. TikTok відмовився від коментарів.
З того часу, як Трамп продовжив термін для набуття чинності забороною, Білий дім взяв на себе незвичайну роль посередника в будь-якій потенційній угоді, запрошуючи групи подавати потенційні заявки на підрозділ TikTok у США.
Минулого тижня Трамп заявив, що його адміністрація зараз веде переговори із "чотирма різними групами", які є потенційними покупцями.
Будь-яка угода вимагатиме схвалення Трампа, а також ByteDance та китайського уряду, який раніше погрожував заблокувати будь-яку угоду, але з того часу пом'якшив свою позицію.
Oracle, співзасновником якої є союзник Трампа Ларрі Еллісон, стала провідним претендентом, повідомили кілька людей, поінформованих про це питання. Група розробників програмного забезпечення вже уклала угоду з TikTok у 2020 році, відому як Project Texas про зберігання персональних даних американських користувачів на своїх хмарних серверах у США.
Трамп готовий дозволити Маску або очільнику Oracle купити TikTok22.01.25, 08:50 • 32115 переглядiв
Відповідно до пропозиції про угоду спільно з американськими інвесторами Oracle надасть гарантії безпеки, що дані американських користувачів TikTok будуть у безпеці. Тоді це могло б дозволити ByteDance продовжувати працювати зі своїм дуже затребуваним алгоритмом, що було ключовою вимогою китайського уряду.
За словами людей, американські інвестори готові збільшити свої інвестиції та підтримати пропозицію Oracle, щоб захистити свої економічні інтереси. У січні Білл Форд, голова General Atlantic і член ради директорів ByteDance, сказав, що він має "відчуття оптимізму" щодо того, що угода буде укладена.
Однак повна структура власності залишається незрозумілою, наприклад, чи збереже ByteDance доступ до прибутку TikTok, за словами однієї людини, знайомої з обговореннями.
Засновник Reddit вступив у перегони за купівлю TikTok05.03.25, 10:37 • 16335 переглядiв
Серед інших публічних претендентів - Френк Маккорт, американський медіа- та спортивний бізнесмен, та співзасновник Reddit Алексіс Оганян, які створили консорціум інвесторів, які робитимуть ставки на TikTok через свою некомерційну організацію Project Liberty.
Ще одну заявку було подано до Білого дому генеральним директором компанії з управління активами Omnivest Financial Рідом Раснером, мільярдером із Вайомінгу.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс минулого тижня заявив, що очікує досягнення "угоди на високому рівні" до крайнього терміну 5 квітня за угодою.