Агробарон Сергій Тарасов, якого шукає СБУ, вже рік "лікується" за кордоном

Агробарон Сергій Тарасов, якого шукає СБУ, вже рік "лікується" за кордоном

Київ  •  УНН

 • 15625 перегляди

Read in English

СБУ оголосила в розшук бізнесмена Сергія Тарасова за незаконне привласнення 12 тис. га державних земель. Підозрюваний, який має дипломатичний паспорт Литви, виїхав за кордон на "лікування".

Справа Сергія Тарасова, бізнесмена з Кіровоградщини та власника агрохолдингу "I&U Group" за два роки майже не просунулась, пише УНН з посиланням на власні джерела. 

З січня 2024 року міліонер Тарасов перебуває в офіційному розшуку, куди його оголосила СБУ у Кіровоградський області, але вже рік правоохоронці не дають ніякої інформації щодо його пошуку та ходу розслідування цієї резонансної справи. 

Як повідомляло Суспільне, Сергію Тарасову інкримінується чотири статті з максимальним покаранням до 12 років позбавлення волі:  

  • Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. 
  • Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою. 
  • Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі. 
  • Незаконне носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. 

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру судових справ в рамках розслідування кримінального провадження №42023000000000249 йдеться про виведення земель сільськогосподарського призначення з державної власності. "У період 2015-2021 років службовими особами ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області, за попередньою змовою з представниками групи компаній "I&U Group", бенефіціаром якої є ОСОБА_5 (Сергій Тарасов), а також пов`язаних з ним осіб, за протиправною схемою здійснено виведення земель сільськогосподарського призначення з Державної власності", – зазначено в ухвалі суду.

Загалом агрохолдинг "I&U Group" контролює 75 тисяч га землі, з ним пов’язано більше 60 підприємств, зокрема "Капітанівський цукровий завод", "Новомиргородський цукор", елеватори "Капітанівське ЗЗП", "Куцівське ЗЗП" й "Новомиргород-Агроконтракт".

За версією слідства Тарасов залучив до оборудок підпорядкованих йому працівників земельного відділу групи компаній "I&U Group", роль яких полягала у підшукуванні осіб, на яких надалі здійснювалось фіктивне оформлення земельних ділянок на території Кіровоградської області, або ж підшукування паспортних даних таких осіб, від імені яких видавались довіреності без їх відома та участі.

За даними джерел УНН злочинна група незаконно привласнила близько 12 тисяч (!) гектарів земель чим завдали державі збитків на понад 400 млн грн. Не гребували фігуранти справи й масовою підробкою посвідчень учасників бойових дій (АТО). З цією метою до протиправної схеми було залучено ряд приватних нотаріусів на території Житомирської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та інших областей, якими посвідчувались завідомо підроблені посвідчення учасників бойових дій.

Окрім чиновників Держгеокадастру, як стало відомо УНН, серед основних фігурантів справи приватний нотаріус з Кропивницького Лідія Бабич, яка оформила левову частину всіх довіреностей, її помічник, інженер-землевпорядник, Олександр Веселов, який відповідав за фінансування всіх дій та інші особи, зокрема й дуже близька до Сергія Тарасова юрист Аліна Бурлакова, яка зараз переховується за межами України.  

Сам Тарасов, згідно даних судового реєстру, "виїхав на лікування" за кордон. Як почесний консул Литовської республіки він має дипломатичний паспорт та безперешкодно може пересуватися між різними країнами. Наразі інформації від правоохоронних органів де саме "лікується" мільйонер, який оголошений в розшук в Україні, немає. 

Син підозрюваного Олег Тарасов – чинний народний депутат. За інформацією джерел УНН, він залишається в країні, хоча на останніх засідання Верховної ради у грудні та листопаді не голосував або був відсутній.