31 грудня: День шампанського, Щедрий вечір
Київ • УНН
День шампанського присвячний історії цього святкового напою, виробництво якого регулюється суворими правилами. В Україні сьогодні Щедрий вечір.
Сьогодні, 31 грудня, відзначається День шампанського – напою, без якого важко уявити зустріч Нового року, пише УНН.
Подія виникла у США, але згодом здобула популярність у багатьох країнах світу.
Відкриття процесу бродіння вина, що призвело до створення шампанського в 1697 році, приписують майже сліпому монаху Дому П’єру Періньйону з французького регіону Шампань.
Однак, деякі англійські джерела стверджують, що цей процес був задокументований раніше - Крістофером Мерретом у 1662 році.
Французи особливо оберігають термін "Шампанське", зарезервувавши його виключно для ігристих вин, вироблених у регіоні Шампань.
Це було офіційно закріплено в Мадридському договорі 1891 року, і підтверджено у Версальському договорі 1919 року.
Шампанське виробляється в чотирьох різних стилях, кожен з яких характеризується районом походження в регіоні Шампань і типами використовуваного винограду. Ці стилі дотримуються суворих стандартів, забезпечуючи якість і унікальність кожної пляшки.
Ще сьогодні можна відзначити День прийняття рішення.
Мета події - заохотити людей переглянути свої цілі, досягнення і прогрес, а потім придумати кращі стратегії для їх досягнення в новому році. Йдеться про те, щоб закінчити рік з відчуттям ясності та мети.
Також 31 грудня у багатьох країнах світу відбувається Медитація заради миру в усьому світі, або Всесвітня година миру.
Вперше глобальну медитацію по всьому світу провели у жовтні 1995 року за задумом доктора школи метафізики Барбари О’Гуїнн Кондрон з американського штату Міссурі. Вже наступного року масовий захід перенесли на полудень за Гринвічем 1 січня. Згодом організатори мирного зібрання вирішили відзначати Всесвітню годину миру з 23:30 31 грудня по 00:30 1 січня.
За новоюліанським церковним календарем сьогодні День пам’яті преподобної Меланії, яка жила в Римі у V столітті.
Дівчину рано видали заміж, а її діти померли немовлятами. Після цього Меланія присвятила своє життя служінню Господу. Мала дар зцілення та дивотворення.
В Україні на День Меланії з язичницьких часів припадає Щедрий вечір.
На Щедрий вечір або на Маланку дівчата та хлопці традиційно перевдягаються у персонажі казок, одягають маски тварин. Молодь всю ніч щедрує, а дівчата займаються ворожінням.
Обхід будинків зі святковими піснями – щедрівками продовжується до самої півночі. Щедрувальники отримують від господарів смачненькі ласощі.
Наші пращури вважали, що щедрування слід розпочинати тільки після того, як зайде сонце, коли на землі почне збиратися всіляка нечисть. Щедрівки відганяють нечистого від будинків.
Також сьогодні за церковним календарем наступна неділя після Різдва – це Свято святої родини.
У цей день християни вшановують Марію, Йосипа та Ісуса, як взірець для всіх родин.
Іменини 31 грудня святкують Йосип, Михайло, Яків, Марія, Меланія.