18 квітня: День пам’яток історії та культури України, Міжнародний день жонглерів
Київ • УНН
Культурна спадщина України налічує понад 70 тисяч об’єктів у більш ніж 1400 населених пунктах. Російська військова агресія завдала їй серйозної шкоди.
Сьогодні, 18 квітня, усі поціновувачі української історико-культурної спадщини, а також ті, хто її оберігають, долучаються до різноманітних заходів з нагоди Дня пам’яток історії та культури України, пише УНН.
Подія була започаткована у 1999 році. Дату обрали у зв’язку з тим, що саме 18 квітня за ініціативи ООН проводиться Міжнародний день пам’яток і визначних місць.
Культурна спадщина України, яка налічує понад 70 тисяч об’єктів у більш ніж 1400 населених пунктах, є великою та різноманітною, що вимагає постійних та узгоджених зусиль для її збереження.
21 об’єкт внесений до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Російська військова агресія завдала серйозної шкоди культурній спадщині України. За даними Мінкульту, за два роки війни ворог знищив або пошкодив 1046 об’єктів культурної спадщини, з яких 128 національного значення.
18 квітня – це день заснування Товариства Червоного хреста в Україні. Саме цього дня у 1918 році завдяки Маріїнській громаді сестер милосердя у Києві відбувся перший з’їзд товариства.
Тривалий час основними завданнями Товариства Червоного хреста в Україні були протидія туберкульозу та СНІДу, залучення суспільство до донорства, допомога постраждалим під час Чорнобильської катастрофи тощо.
Однак, російське вторгнення суттєво змінило пріоритети. Нині Товариство Червоного хреста в Україні займається наданням гуманітарної допомоги переселенцям та людям у звільнених містах, організовує евакуацію людей, надає допомогу під час ліквідації наслідків обстрілів та ракетних ударів тощо.
Любителі циркового мистецтва сьогодні можуть долучитися до святкування Міжнародного дня жонглера.
Вважається, що ідея жонглювання з’явилась ще у давні часи, скоріш за все, у Стародавньому Єгипті. Пізніше воїни Стародавнього Китаю використовували жонглювання зброєю як метод лякання противника.
У добу Середньовіччя жонглювання оформилось у цирковий жанр, тому воно входить до списку найдавніших різновидів циркової діяльності. Зараз жонглювання нерідко є доповненням до клоунади, акробатики, дресирування тощо.
Найчастіше жонглюють кульками та булавами. Майстри цього циркового мистецтва можуть жонглювати ножами або іншими небезпечними предметами.
Також сьогодні відзначається Всесвітній день радіоаматора. Подія присвячена створенню 18 квітня 1925 року Міжнародного союзу радіоаматорів.
Метою сьогоднішньої події є залучення однодумців та фахівців у сфері технологій до спільного розвитку, популяризація радіоаматорської діяльності.
Завдяки старанням радіоаматорів світ побачив безліч технологій, як, наприклад, перший режим комунікації – AMTOR, який дозволив якісно передавати текстову інформацію.
Любителі смачно поїсти сьогодні можуть долучитися до святкування Міжнародного дня торта-піци.
Вважається, що вперше торт-піцу у 17-му столітті спік Франсуа Гундермо на весілля однієї аристократичної пари. Гостям весілля така своєрідна піца сподобалася, однак широку популярність так і не здобула.
Друге життя торт-піца отримав у 2014 році завдяки одній з канадських мереж піцерій.
Ще сьогодні у багатьох країнах світу відбуваються різноманітні заходи з нагоди Дня розповсюдження інформації про аутизм серед дорослих.
В суспільстві закріпився сталий образ, що аутизм – це в дитини. Але ж діти з аутизом дорослішають і потребують підтримки, прийняття, а часто й допомоги у дорослому віці.
Дорослі з аутизмом можуть зіткнутися з певними труднощами, пов’язаними з працевлаштуванням, стосунками та повсякденним життям, і можуть потребувати підтримки та пристосувань, щоб успішно подолати ці труднощі.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті святителя Косми, який жив у 9-му столітті у Візантії.
З юних років Косма вирішив присвятити своє життя служінню Господу, прийняв чернечий постриг, згодом став єпископом.
Косма був рішучим противником іконоборців. Він відмовився виконувати наказ імператора винести із церкви ікони. За це його кинули до в’язниці, де він провів тривалий час.
Іменини сьогодні святкують Кузьма, Василь, Антон, Іван, Тамара.