За погодження МОЗ для онкохворих дітей закуплено невідповідні ліки - аудит
Київ • УНН
КИЇВ. 24 квітня. УНН. За погодження Міністерства охорони здоров’я України коштом держбюджету для лікування онкохворих дітей було закуплено ліків на загальну суму 47 млн грн, в інструкціях яких є обмеження щодо їх використання. Про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017-2018 роках МОЗ для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів программного характеру”, передає УНН.
Аудитом встановлено, що за погодженням МОЗ, коштом держбюджету 2016-2017 років для лікування онкохворих дітей закуплено відповідно 17 і 18 найменувань ліків (off-label) на загальну суму 47 млн грн. При цьому в інструкціях для медичного застосування цих ліків є обмеження щодо їх використання для дітей.
Рахункова палата рекомендувала МОЗ розробити нормативний акт, який врегулює питання призначення та критерії використання таких ліків для дітей, йдеться в звіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ за два роки не забезпечило своєчасного доступу всіх пацієнтів до ліків
Крім того, УНН вдалось отримати коментар заступника голови Рахункової палати Андрія Майснера щодо результатів аудиту.
За його словами, якщо існує потреба у пацієнтів у ліках “of-label” — держава має їм допомогти.
“Чиновники МОЗ мали б просто нормативно врегулювати цей важливий напрям діяльності. Це їх обов’язок, який належно не виконано і треба виправити це. Пацієнти та держава не мають страждати через чиюсь чиновницьку недбалість”, — зазначив Майснер.
З його слів, аудитори Рахункової палати не заперечують закупівлю ліків “of-label”, але лише коли дії чиновників мають належні правові підстави.
Нагадаємо, МОЗ не використало ліків і медвиробів на майже 7 млн грн, бо збіг термін придатності.