Звичайні адвокати не зможуть забезпечити належний рівень захисту Кабміну у судах - Мін'юст
Київ • УНН
КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Якість представництва Кабінету міністрів у судах значно погіршиться після набуття чинності норми щодо обов'язкового представництва адвокатами його інтересів у судах, починаючи з нового року, відповідно до чинного законодавства. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська під час засідання Великої палати Конституційного суду України, передає кореспондент УНН.
"Зараз, з нового року, усі державні органи зможуть бути представлені у суді лише через адвокатів. Мін'юст за своїми повноваженнями є представником Кабінету міністрів у суді, і в нас є маса справ, які ми супроводжуємо. На наше переконання, залучення до цих справ замість співробітників Мін'юсту адвокатів – з усією повагою до представників адвокатської професії – якість, як мінімум, істотно не поліпшиться. І це точно не той випадок, коли потрібно було подібне регуляторне втручання", - зазначив Малюська.
За його словами, подібна ситуація склалась і в Нацбанку, в якому працюють кваліфіковані юристи, які спеціалізуються на банківському праві і можуть працювати у судах, тоді як знайти відповідного рівня адвокатів їм буде дуже важко.
При цьому він додав, що крім того подібне регулювання потребує від міністерств і відомств додаткових витрат на послуги адвокатів, які оплачуються погодинно. За прогнозом голови Мін'юсту, у бюджеті його міністерства може виникнути "діра" у зв’язку із таким нововведенням.
Слід додати, що, відповідно до чинного закону, починаючи з 01.01.2020 р. держоргани будуть позбавлені можливості самостійно представляти свої інтереси в судах, а посадові особи, які наразі здійснюють представництво на підставі довіреності, будуть позбавлені таких повноважень, а штатні юристи втратять свої повноваження на представництво, за винятком малозначних справ та випадків самопредставництва юридичної особи.
Нагадаємо, постійний представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря, коментуючи вплив скасування адвокатської монополії на забезпечення малозабезпечених верств населення безкоштовними адвокатськими послугами, зазначила, що держава має створювати умови для рівного доступу громадян до професійної правничої допомоги.