Зонд Parker Solar Probe від NASA готується до прольоту повз Сонце напередодні Різдва

Зонд Parker Solar Probe від NASA готується до прольоту повз Сонце напередодні Різдва

Київ  •  УНН

 • 11048 перегляди

Read in English

Сонячний зонд Parker Solar Probe від NASA наблизиться до Сонця на рекордну відстань 6,2 млн км 24 грудня. Апарат рухатиметься зі швидкістю 690 000 км/год при температурі щита 930°C.

Сонячний зонд-піонер Parker Solar Probe від NASA готується до найближчого зближення з Сонцем напередодні Різдва, на рекордній відстані 6,2 мільйона кілометрів від поверхні, пише УНН з посиланням на France 24.

Деталі

Запущений у серпні 2018 року, космічний корабель перебуває у семирічній місії для поглиблення наукового розуміння нашої зірки та допомоги у прогнозуванні подій космічної погоди, які можуть вплинути на життя на Землі.

Його найближче зближення на сьогодні відбудеться у вівторок, 24 грудня, о 6:53 ранку (13:53 за Києвом).

Якщо відстань між Землею та Сонцем еквівалентна довжині поля для американського футболу, то в цій точці космічний корабель буде приблизно за чотири ярди (метри) від кінцевої зони.

"Це один із прикладів сміливих місій NASA, які роблять те, чого ніхто ніколи не робив, щоб відповісти на давні питання про наш Всесвіт", - сказав Арік Познер, науковий співробітник програми Parker Solar Probe, у своїй заяві.

"Ми з нетерпінням чекаємо на отримання першого оновлення статусу з космічного корабля і почнемо отримувати наукові дані найближчими тижнями", - додав він.

Під час цього найближчого зближення - відомого як перигелій - команди місії втратить прямий зв'язок із Parker, покладаючись на "сигнал маяка" цієї п'ятниці, щоб підтвердити статус космічного корабля.

Хоча тепловий щит будуть витримувати гарячі температури близько 870-930 градусів за Цельсієм, внутрішні прилади зонда залишатимуться при "кімнатній температурі" - 29 градусів за Цельсієм - поки він досліджує зовнішню атмосферу Сонця, яка називається короною.

Не тільки температура буде екстремальною, а й Parker рухатиметься з неймовірною швидкістю близько 690 000 км/год, що досить швидко, щоб долетіти зі столиці США Вашингтона до Токіо менш ніж за хвилину.

"Жоден створений людиною об'єкт ніколи не проходив так близько до зірки, тому Parker дійсно повертатиме дані з незвіданої території", - сказав Нік Пінкін, менеджер з операцій місії Parker Solar Probe в Лабораторії прикладної фізики імені Джона Гопкінса (APL) у Лорелі у штаті Меріленд.

"Ми з нетерпінням чекаємо на відповідь від космічного корабля, коли він знову облетить Сонце", - вказав він.

Вирушаючи в ці екстремальні умови, Parker допомагає вченим вирішувати деякі з найбільших загадок Сонця: як виникає сонячний вітер, чому корона гарячіша за поверхню під нею і як утворюються корональні викиди маси - величезні хмари плазми, які викидаються через космос.

Цей проліт напередодні Різдва є першим із трьох рекордно близьких прольотів; очікується, що наступні два – 22 березня 2025 року та 19 червня 2025 року – знову приведуть Parker Solar Probe на таку ж близьку відстань від Сонця.

Рідкісні полярні сяйва на Сонці: потужна сонячна буря відкрила "шосе" з рухом заряджених частинок - NASA 21 серп. 2024, 10:44 • 104322 перегляди