ЗМІ: Росія планує розмістити біля кордону з Україною вогнеметні системи "Тосочка"
Київ • УНН
КИЇВ. 22 листопада. УНН. Міністерство оборони Російської Федерації планує розмістити важкі вогнеметні установки ТОС-2 “Тосочка” на кордоні з Україною, в окупованому Криму і на Кавказькому напрямку, які в Москві відносять до Південного військового округу, пише УНН з посиланням на російське видання “Известия”.
Деталі
Як розповіли “Известиям” у Міноборони РФ, в Південному військовому окрузі Росії сформують три нових батальйони, на озброєння яких надійдуть важкі вогнеметні системи ТОС-1А “Солнцепек” і ТОС-2 “Тосочка”.
Вони, як пише видання “прикриють південь країни” — Кавказ, окупований Москвою Крим і кордон з Україною. За словами співрозмовників редакції, ТОСи також можна буде перекинути на західний стратегічний напрямок. Мобільність “Тосочки”, встановленої на колісному шасі, дозволяє здійснювати марші по дорогах загального користування на відстані, що вимірюються сотнями кілометрів.
“Дії ТОС регулярно відпрацьовуються в ході навчань. Раніше військове відомство повідомляло, що розрахунки ТОС „Солнцепек“ наприкінці літа вдало відстрілялися по навчальних цілях на полігоні Муліно у Нижегородській області. Дії вогнеметних систем відпрацьовувалися і восени на навчаннях „Мирна місія-2021“ під Оренбургом. Важкі вогнеметні системи наносили вогневі нальоти на укріплені пункти і штаби”, — пише газета.
Також відомо, що в квітні цього року ТОС “вдало відстрілялися” по морських цілях на полігоні в окупованому Криму.
Довідка
“Солнцепек” розроблений на базі ТОС-1 “Буратіно”, яка пройшла бойове хрещення ще в кінці 1980-х років в Афганістані. За допомогою важких вогнеметів радянська армія знищувала моджахедів, які переховуються в печерах і гірських фортецях — ці укриття не могли зруйнувати артилерійські снаряди і авіаційні бомби.
Ця бойова машина монтується на шасі танка Т-90, на якому встановлений пакет з 24 трубчастих напрямних для реактивних снарядів. Екіпаж — три людини. Вогнеметний комплекс складається з бойової та двох транспортно-заряджаючих машин.
Удари по противнику наносяться 220-міліметровими реактивними снарядами з термобаричною бойовою частиною. Після попадання боєприпасу в ціль біля поверхні Землі утворюється аерозольна хмара з вибухової речовини, яка, змішавшись з повітрям, вибухає. Залп повним пакетом накриває територію в 40 тис. кв. м.
“Після об’ємно-детонуючого вибуху вогняний смерч поширюється по місцевості, проникаючи в будь-які укриття. Основні вражаючі фактори такого боєприпасу — висока температура, ударна хвиля і різкий перепад тиску. Система може дати залп на дальність до 6 км”, — пише газета.
Раніше
Дані повідомлення з’являються на фоні інформації про нарощування російських військ біля кордону з Україною.
Вчора США поділилися з європейськими союзниками розвідданими, в тому числі картами, на яких показано нарощування російських військ і артилерії для підготовки до швидкого великомасштабного вторгнення в Україну з різних місць, якщо президент РФ Володимир Путін прийме рішення про вторгнення.
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну наприкінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.
При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися.
Україна зі свого боку на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетної і безпілотної захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.
У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.