Загадка коронавірусу: діти майже не заражаються, вчені не знають причин

Загадка коронавірусу: діти майже не заражаються, вчені не знають причин

Київ  •  УНН

 • 36910 перегляди

КИЇВ. 6 лютого. УНН. Новий смертельний коронавірус, який поширився у Китаї, майже не зачепив дітей, і вчені не знають, чому. Про це з посиланням на дослідження вчених пише Business Insider, передає УНН.

Уперше про спалах захворювання було повідомлено 31 грудня, але нікому з дітей молодше 15 років не був поставлений діагноз станом на 22 січня. У дослідженні, опублікованому тоді в Медичному журналі Нової Англії, йшлося, що "діти можуть бути менш схильні до зараження або при зараженні у них можуть проявлятися більш легкі симптоми", ніж у дорослих.

З тих пір лікарі зафіксували кілька окремих випадків серед дітей: у дев'ятимісячної дівчинки в Пекіні, дитини в Німеччині, у батька якої був діагностований коронавірус, і дитини в китайському Шеньчжені, яка була інфікована, але не проявлялося ніяких симптомів.

У середу китайська влада підтвердила, що у новонародженої дитини в Ухані, епіцентрі коронавірусу, був позитивний результат на вірус через 30 годин після народження; мати дитини - пацієнт з коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ: жодного випадку коронавірусу в Україні досі не зареєстровано

Але здебільшого діти не здаються дуже уразливими для вірусу.

"З усього, що ми бачили, і з незрозумілих для нас причин здається, що це (коронавірус - ред.) передусім впливає на дорослих", - зазначив доцент з інфекціонних захворювань в Єльській школі медицини Річард Мартінеллі.

З його слів, деякі зі звітів не з Китаю були з лікарень для дорослих, а не з педіатричних лікарень, "тому, можливо, ми поки не бачимо ці дані".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців з Уханю евакуюють найближчими днями

На думку експертів в області охорони здоров'я, низький рівень захворюваності серед дітей - це хороша новина, оскільки діти рідше миють руки, прикривають рот і утримуються від дотику до інших людей - поведінки, яке може сприяти поширенню мікробів.

"Якщо ми зможемо захистити дітей - по-перше, це добре для них, і по-друге, це добре для населення. Якщо він проникне в дитяче населення, це може посилити спалах", - сказав епідеміолог і професор педіатрії в Університеті Джона Хопкінса Аарон Мілстоун.

Під час нинішнього спалаху коронавірусу, як зазначено, є два пояснення того, чому так мало дітей захворіли: або вони менш схильні до ризику зараження, або є щось інше в тому, як їх організм реагує на вірус.

Додамо, спалах смертельного коронавірусу стався у китайському місті Ухань в кінці 2019 року. На 6 лютого у світі зареєстровано 28 274 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 565 летальні.