За незаконну реалізацію алкоголю львівського підприємця можуть засудити на 7 років
Київ • УНН
КИЇВ. 27 червня. УНН. Прокуратурою Рівненської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом протиправної діяльності підпільного цеху, що здійснював масове виробництво та збут нелегальних алкогольних напоїв. Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Рівненській області, передає УНН.
Зазначається, що фальсифікований алкоголь збувався на територію кількох областей України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що підпільну діяльність з виготовлення фальсифікату та для реалізації його через мережу роздрібної торгівлі організував 39-річний житель Львівщини. Для незаконного виробництва горілчаної продукції чоловік пристосував складське приміщення, використав спеціальне обладнання та підроблені марки акцизного податку.
“Під час проведення слідчих дій у кримінальному провадженні вилучено на території складських приміщень незаконно виготовлені алкогольні напої та обладнання, що забезпечувало їх масове виробництво, на суму 1,5 млн грн, а також понад 60 тисяч підроблених марок акцизного податку,” — повідомили у прокуратурі.
Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.1ст.199 та ч.2ст.204, ч.2 ст.28 ч.1 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підроблених марок акцизного податку та організація незаконного виготовлення алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільних цехів з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів).
Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Нагадаємо, за оцінками експертів, в Україні катастрофа із кількістю фальсифікованого алкоголю.
Так, тіньовий сегмент ринку наразі становить більше 60%. У минулому році, лише за офіційними даними, з незаконного обігу було вилучено спирту та алкоголю більш ніж на 200 млн грн.
Особливістю діяльності нелегального сегменту ринку, є збут сурогатного алкоголю через мережу Інтернет.
За словами експерта О.Дорошенка, близько 95% пропозицій алкоголю в Інтернеті йдуть від маловідомих маленьких фірм, що, швидше за все, виробляють контрафактний алкоголь. Тож фахівці радять, якщо і купувати алкоголь в Інтернеті, то тільки на офіційних сайтах компаній-виробників міцних напоїв.