За два останні роки протези в Україні отримали близько 20 тисяч людей, серед яких військові та цивільні - Жолнович
Київ • УНН
В Україні зросло виробництво протезів: за два роки кількість підприємств подвоїлася, а також збільшилося фінансування програм протезування. Програми доступні для цивільних та військових. При цьому військові отримують розширені можливості протезування, що підтримується державою, та користуються додатковою благодійною підтримкою.
За два останніх роки кількість підприємств з виготевлення протезів збільшилася вдвічі, в місяць вони виробляють близько 2 тисяч протезів нижніх кінцівок та 200 виробів для верхніх кінцівок. Про це в ефірі телемарафону розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, передає УНН.
Деталі
Міністерка повідомила, що за два останніх роки в Україні запротезовано більше 20 тисяч осіб, серед яких як цивільні, так і військові. В Україні налічується біля 80 підприємств для виготовлення протезів – це вдвічі більше, ніж було до повномасштабного вторгнення. В місяць вони виготовляють біля 2 тисяч протезів нижніх кінцівок та близько 200 виробів для верхніх кінцівок, і виробництво буде збільшуватися. При цьому, до деяких підприємств вже є черги бажаючих, а із завантаженням усіх виробників можна ознайомитися онлайн завдяки спеціально розробленому дашборду.
За її словами, збільшується фінансування програм протезування: якщо цього року на ці потреби було виділено близько 3 млрд гривень, то наступного передбачено 4,5 млрд гривень. Для постраждалих цивільних вартість протезів нижніх кінцівок складає 300 тисяч гривень, а верхніх – 600 тисяч гривень. Для військових ця вартість значно збільшується і становить близько 1 млн гривень за протез нижньої кінцівки та 1,5 млн гривень для верхньої. Крім того, військові, які брали участь у бойових діях, можуть скористатися програмою для отримання протезу підвищеного протезування, де вартість протезу досягає 2 млн гривень.
Водночас, продовжують працювати благодійні фонди, які збирають гроші на протезування військових та закуповувати закордонні протези ще вищого класу.
Ми забезпечуємо середній хороший варіант, який буде ергономічним та забезпечить функціонал. Але деякі люди хочуть отримати зовсім інше, що не покривається державними фондами. Держава може закупити "шевроле", яке буде забезпечувати базові потреби. Це хороше авто, але поруч з ним є ще "мерседес"
Вона розповіла, що соціальні працівники супроводжують осіб, якім потрібно протезування та допомагають обрати те чи інше підприємство в залежності від потреб. В той же час, команда терапевтів, яка працює з цією людиною, рекомендує, який саме протез потрібен.
Також вона розповіла, що в найкрупніших закладах охорони здоров'я, де проходить реабілітація поранених, будуть працювати соціальні працівники. У найближчій перспективі кількість подібних закладів становитиме близько 100.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запустили "гарячу лінію" з питань протезування військовослужбовців – МОЗ