Європі загрожує морозний тиждень: сніг та ожеледь уже затримують рейси

Європі загрожує морозний тиждень: сніг та ожеледь уже затримують рейси

Київ  •  УНН

 • 29606 перегляди

Read in English

Європі загрожує холодний тиждень. У деяких частинах Скандинавії спостерігається імпорт електроенергії через низький рівень виробництва вітрової енергії

Європейські країни стикаються з надзвичайно холодним початком тижня, на тлі того, як температура опускається нижче -10°C у деяких частинах Скандинавії, а в інших частинах регіону випадає сніг, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

За даними синоптика Maxar Technologies, Норвегія, Швеція та Фінляндія страждають від низьких мінусових температур, які, як очікується, збережуться ще щонайменше тиждень. Тим часом на більшій частині території Великої Британії та Франції очікуються дощ, мокрий сніг та сніг.

Метеорологічне бюро Великої Британії запровадило жовте попередження про дощ на південному заході країни. Більшість Західної Європи очікує похолодання, сніг та раптові повені після зупинки повітряного та залізничного сполучення в Німеччині та Нідерландах. Весь тиждень температура в Берліні залишатиметься близькою до нуля.

Прогнозується, що в понеділок в Осло температура опуститься до -13,5°C, що більш ніж на 12 градусів нижче за середній показник для цієї пори року. Виробництво вітроенергетики, ключового джерела електроенергії у регіоні, практично припинилося, становлячи лише 4,9% виробництва регіону.

Швеція, яка зазвичай є нетто-експортером електроенергії, у понеділок імпортувала електроенергію з Німеччини та Польщі, щоб гарантувати, що постачання задовольнять зростаючий попит. Завод Uniper SE, який працює на рідкому паливі на півдні, - у режимі очікування, щоб виробляти електроенергію у разі потреби. Для допомоги ринку компанія Vattenfall AB відновила роботу на своєму атомному реакторі "Рінгхалс-4" раніше, ніж планувалося.

Велика Британія експортувала електроенергію до Норвегії, що є рідкісним явищем.

За даними Maxar, по всій Європі протягом наступних 1-5 днів очікується 85,1 градусо-днів опалення, що значно перевищує 10-річну норму в 66,8. Це ключовий показник стійких температур нижче норми.