Євродепутати вимагають притягнути керівництво білорусі до відповідальності за злочини проти України

Євродепутати вимагають притягнути керівництво білорусі до відповідальності за злочини проти України

Київ  •  УНН

23 липня 2023, 05:02 • 312042 перегляди

КИЇВ. 23 липня. УНН. Євродепутати Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України ухвалили резолюцію, в який вважають за необхідне притягнути до відповідальності не лише політичне та військове керівництво росії, а й білорусі, пише УНН з посиланням на Telegram ВРУ.

Деталі

Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України розпочав свою діяльність у липні в Гаазі. Євродепутати у резолюції вимагають притягнути політичне та військове керівництво росії та білорусі до відповідальності за злочин агресії проти України, оскільки їх дії підпадають під кваліфікацію статті Римського статуту.

Цитата

"...хоча точний склад і методи роботи спеціального трибуналу ще належить визначити, вони повинні будуть відповідати найвищим критеріям прозорості та неупередженості; крім того, вважає, що спеціальний міжнародний трибунал повинен мати юрисдикцію для розслідування не лише володимира путіна та політичного та військового керівництва російської федерації, а й олександра лукашенка та політичного та військового керівництва білорусі, як сприятливої держави, з території і за матеріально-технічної підтримки якої російська федерація веде свою агресивну війну проти України, оскільки це підпадає під кваліфікацію злочину агресії відповідно до статті 8 bis Римського статуту", - зазначається в резолюції.

Доповнення

Рішення про запуск Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) було прийнято у березні 2023 року під час конференції «United for Justice» у Львові. Тоді генеральні прокурори країн-членів спільної слідчої групи (JIT) підписали додаток до Угоди про створення JIT з питань роботи на базі Євроюсту Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України.

Генеральна прокуратура Україна підписала меморандум про взаєморозуміння між міністерством юстиції США та країнами-членами Спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування воєнних злочинів.