ЄС запропонував Росії та Україні укласти транзитну угоду на більш ніж 10 років

ЄС запропонував Росії та Україні укласти транзитну угоду на більш ніж 10 років

Київ  •  УНН

 • 11465 перегляди

КИЇВ. 21 січня. УНН. Єврокомісія запропонувала РФ і Україні обговорити проект транзиту газу, терміном дії більше ніж на 10 років, з обсягами, які б виправдовували інвестиції в модернізацію газотранспортної системи. Про це заявив в понеділок заступник голови Єврокомісії у справах Енергосоюз Марош Шефчович за підсумками тристоронніх переговорів РФ, ЄС і України щодо газу в Брюсселі, передає УНН із посиланням на ТАСС.

"Цей контракт повинен відповідати нормам ЄС, він повинен бути довгостроковим - більше 10 років. Що стосується обсягів, то це повинні бути комерційно спроможні обсяги, які дозволять нам залучити інвесторів до модернізації ГТС України", - заявив він.

Він зазначив, що ЄК також запропонувала основні параметри майбутньої угоди про транзит газу на період після 2019 року, включаючи її тривалість, обсяги і тарифи.

"Я висунув пропозицію для обох сторін для подальшої роботи. Вона покриває три основних параметри транзитної угоди - тривалість, обсяги і тарифи. Але також покриває інші аспекти, такі як інвестиції в обслуговування газотранспортної мережі, юридичні і легальні вимоги", - заявив він, відмовившись уточнювати деталі.

Марош Шефчович зазначив, що Єврокомісія не очікує проблем з поставками газу в ЄС цієї зими.

"Хороша новина в тому, що все добре, під контролем, і ми не чекаємо ніяких проблем цієї зими", - заявив він.

Марош Шефчович також заявив, що контракт на транзит російського газу через Україну повинен відповідати всім нормам ЄС і бути таким же, як із західними країнами.

"Це повинен бути такий самий контракт, який є у "Газпрому" з західноєвропейськими країнами", - заявив він.

Нагадаємо, у Брюсселі завершились газові переговори між Україною, Росією і ЄС.

Перед тристоронніми переговорами Єврокомісія традиційно провела двосторонні зустрічі окремо з Росією і Україною.

Переговори присвячені питанню транзиту газу по території України з РФ в ЄС з 1 січня 2020 року.