Ялинка для Львова: хто та чому вирішив подарувати львівянам різдвяне дерево під час війни

Ялинка для Львова: хто та чому вирішив подарувати львівянам різдвяне дерево під час війни

Київ  •  УНН

 • 29210 перегляди

Read in English

Подружжя з Білогорщі, Йосип і Галина Панаси, подарували Львову 20-річну 14-метрову ялинку, щоб вселити надію під час війни. Зрізка, транспортування та встановлення ялинки також були здійснені для міста безкоштовно.

Цьогоріч головна ялинка Львова заввишки 14 метрів. Її подарували містянам подружжя з Білогорщі – Йосип і Галина Панас. Вони плекали та ростили дерево близько 20 років. Ялинка стала завелика для їхнього подвір’я, і господарі вирішили у скрутний для країни час подарувати її місту. Аби різдвяне дерево дарувало людям надію, що добро обов’язково переможе. Про мотиви дарувальників розповіли у Львівській міській раді, передає УНН.

Цю ялинку мій чоловік привіз з Карпат десь 20 років тому. Вона з такого маленького саджанця виросла на 14 метрів. Раніше ми щороку прикрашали її до Різдва, але з часом це вже стало неможливо, адже вона так сильно виросла! Ми вирішили в цей тяжкий для країни час, коли всі стараються економити кошти, подарувати нашу ялинку Львівській громаді. Думаємо, що зараз це як ніколи доречно. Ми з приємністю робимо такий подарунок і надіємось, що вона сподобається львів’янам, а вогники, які будуть на ній горіти, зігріватимуть думками, що добро обов’язково переможе.

 – поділилась надіями пані Галина.

Деталі

У Львівській міській раді підкреслили, що не лише дерево, а й його зрізання, перевезення і встановлення були для міста безкоштовними. Для цього, окрім подружжя Панас, які подарували саму ялинку, доклали зусиль ціла низка людей з різних організацій.

Перед тим, як зрізати ялинку, ми її оглядаємо і проводимо підготовці дії. Нам важливо правильно все зробити, щоб максимально обережно зрізати дерево і покласти на тягач, щоб не пошкодити ялинку. Так само важливо його якісно встановити в центрі міста. Кран і тягач підприємці нам дають безкоштовно, і робота людей, які задіяні до процесу, також окремо не фінансується, адже це працівники нашого ЛКП. Тобто на головну ялинку місто не витрачає жодної копійки.

 – пояснює Андрій Шульський, заступник директора ЛКП «Зелений Львів».

У МВА Львова також зазначають, що освітлення святкового дерева споживатиме 1 кВт на годину (для порівняння, електрочайник споживає за 1 раз від 1,7 до 2,5 кВт, а пральна машинка – 1.8-2.3 кВт). У випадку відключення електроенергії на проспекті Свободи, ялинку окремо підсвічувати не будуть.

Нагадаємо

Після тривалих обговорень влада міста вирішила, що цьогоріч у Львові таки засвітять головну ялинку, але  без гучних святкувань. 14-метрове дерево, вирішили прикрасити стилізованим протитанковим їжаком, якого встановлять замість верхівки, а саму ялинку оздоблять ілюмінацією, що місто закупило ще у 2018 році.