Як теща президента "Енергоатома" купила будинок вартістю майже у 7 млн грн – розслідування "Схеми"

Як теща президента "Енергоатома" купила будинок вартістю майже у 7 млн грн – розслідування "Схеми"

Київ  •  УНН

 • 43988 перегляди

Read in English

Теща народного депутата Петра Котіна, не маючи видимих доходів, під час війни придбала будинок під Києвом за майже 7 мільйонів гривень, показало розслідування проекту Радіо Свобода "Схеми". Котін заявив, що її купівля була профінансована за рахунок сімейних заощаджень, готівки від родичів та очікуваного продажу майна.

Двоповерховий будинок від Києвом загальною площею у 288 квадратних метрів, що має вихід до приватного озера придбала 70-річна теща президента енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Петра Котіна. Журналісти видання Радіо Свобода з проєкту "Схеми" з’ясували, що нерухомість жінка придбала під час війни за майже 7 млн гривень, при цьому не маючи на таку покупку власних доходів, передає УНН.

Деталі

Журналісти "Схем" виявили, що власницею житлового будинку із земельною ділянкою під Києвом матір дружини Петра Котіна стала у червні цього року.

Згідно з документом купівлі-продажу цієї нерухомості, що є у розпорядженні розслідувачів, будинок та земля під ним обійшлися 70-річній родичці Котіна сукупно майже у 7 мільйонів гривень. Зокрема, 6 з половиною мільйонів коштував сам будинок і 350 тисяч  жінка заплатила за землю.

Image

Водночас журналісти з’ясували, що у цьому ж населеному пункті подібний маєток трохи більшою площею, але без виходу до води, влітку цього року виставляли на продаж за 350 тисяч доларів – це більше 13 мільйонів. Тобто вдвічі дорожче, аніж заплатила теща Котіна за свій.

Нині у цьому будинку мешкає й сам Петро Котін з сім’єю.

Image

Журналісти двічі намагались записати коментар Петра Котіна біля "Енергоатома" щодо нерухомості його тещі, однак говорити під запис він не став. Натомість Котін дав "Схемам" письмову відповідь на їххній запит.

Керівник держпідприємства назвав одразу декілька джерел доходу, що дозволили його тещі придбати вартісне майно.  За словами Котіна, це і заощадження родини жінки "за понад 50 років трудової діяльності"; готівка, що належить її близьким родичам, які довірили вивезти її з окупованих територій, а також запозичені кошти – із розрахунку на майбутній продаж майна, що нині в окупації.

За її словами, головною причиною ухвалення нею такого рішення були прийнятні ціни, за якими попередні власники запропонували на продаж зазначене майно. На той момент ці ціни відповідали поточним ринковим умовам з урахуванням статусу та стану майна.

– зазначив Котін у відповіді «Схемам».

Президент "Енергоатома" також визнав: "Я дійсно відвідую це помешкання і не приховую цю інформацію. Вказане мною буде зазначено у декларації, строк подання якої ще не настав"