Як безпечно пересуватися на авто взимку: поради водіям

Як безпечно пересуватися на авто взимку: поради водіям

Київ  •  УНН

 • 23225 перегляди

Експерти розповіли про основні правила безпечного водіння в зимовий період. Від вибору правильних шин до дотримання швидкісного режиму та технічної справності автомобіля.

В Україні найближчими днями очікуються різні погодні умови, залежно від регіону: від снігу на заході до дощу на південному сході з температурою від -8° до +14°, тому постає питання, як водіям вберегти себе у негоду, а надто у сніг та з ожеледицею на дорозі. УНН вирішив розповісти поради безпечного водіння взимку. 

Деталі

Першим і, напевно, найголовніше для комфортного водіння взимку, є встановлення на свій автомобіль зимових шин. Багато водіїв відкладають рішення по заміні шин на потім, але після випадання першого снігу, може вже стати пізно. В Україні законодавчо не встановлено, коли необхідно міняти гуму, але більшість водіїв їх міняють у так званий п’яти градусний режим - від +5 градусів до +10, адже літні шини на морозі дубіють і перетворюються в слизьку пластмасу.

Також в зимовій гумі важлива товщина протектору, адже, якщо гума "лиса", то вона не допоможе у комфортному водінні. 

Сезон заморозків: автоінструктор розповів, коли необхідно міняти літні шини на зимові 18 жовт. 2024, 15:18 • 199231 перегляд

Ще одним важливим аспектом є дотримання правил дорожнього руху, зокрема швидкісного режиму.

В Україні з 1 листопада діє "зимовий режим". Дозволена швидкість в Україні 50 км/год у населених пунктах (на тих дорогах де в літній період дозволена швидкість до 80км/год). За межами міст - 90 км/год. Допускається перевищення до 10 км/год. Тому потрібно дотримуватися швидкісного режиму, особливо взимку, щоб не наражати на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху. Як то кажуть: "тихіше їдеш, далі будеш". 

Також необхідно дотримуватися безпечної відстані перед автомобілем попереду, так і ззаду. Це допоможе запобігти аваріям. 

Image

Ще однією порадою буде перевірка свого автомобіля на технічну справність. Це розповсюджується не тільки на зиму, а й на всі сезони.

Перед зимою водіям радять замінити старі склоочисники на нові, що може забезпечити найкращий огляд доріг у будь-який час, а також перевірити системи опалення та охолодження, щоб допомогти видалити сніг, іній чи лід.

Image

Також перед поїздкою взимку краще заздалегідь перевірити свій маршрут, адже небезпечними місцями є ті зони, де найчастіше утворюється крига - підходи до перехресть та пішохідні переходи, а також мости є небезпечними зонами, оскільки вони часто стають слизькими. 

Ці місця вважаються небезпечними, оскільки всі автомобілі, залежно від появи пішохідних переходів та зміни сигналу світлофора, знижують швидкість, зупиняються, пригальмовують і продовжують рух. Таким чином, дороги можуть бути відшліфованими й накатаними в цих областях, тому важливо знижувати швидкість заздалегідь.

Ще одним важливим правилом управління автомобіля взимку є те, що, якщо на вашому автомобілі механічна коробка передач, то краще не гальмувати на нейтральній передачі. Краще гальмувати двигуном, тобто на передачі, адже моторне гальмування допомагає зменшити швидкість автомобіля без активного використання гальм, що є особливо корисним при слизькості.

Водіям радять також при початку руху на замерзлій дорозі рушати не з першою передачі, а з другої для запобігання пробуксовки на місці. 

Окрім того, варто запастися щітками для розчищення снігу, подбати про зимовий омивач, скребки для льоду, а на випадок непередбачуваної ситуації на дорозі, необхідно запастися світловідбивачами, інструментами, зарядними станціями для аккумулятора, адже взимку він просто напросто може розрядитися і ваша поїздка на цьому завершитися. 

Image

Нагадаємо

Українське законодавство не регулює, коли необхідно міняти літні шини на зимові, однак в більшості країн Європи є свої вимоги. УНН розповідав, в яких країнах необхідно обов’язково мати на автомобілі зимову гуму, якщо плануєте подорож автомобілем до Європи, та які передбачаються штрафи.