Витрати на оборону ЄС зросли на 6%, але блоку все ще бракує критично важливих спроможностей - Боррель
Київ • УНН
Витрати ЄС на оборону зросли на 6% до 240 мільярдів євро у 2022 році, але не досягли цільового показника у 2% ВВП; необхідно додатково 76 мільярдів євро. За словами Жозепа Борреля, ЄС не вистачає критично важливих можливостей і потребує подальших інвестицій у свою оборонну промисловість.
Європейський Союз наростив оборонні витрати у 2022 році на 6%, однак все ще не досяг мети у 2% ВВП та стикається з браком критично важливих спроможностей, тож потрібно більше інвестицій в європейську оборонну промисловість. Про це заявив у четвер Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, представляючи новий звіт з даними оборони блоку, опублікований для щорічної конференції Європейського оборонного агентства, пише УНН.
Деталі
Зі слів Борреля, звіт ілюструє наше становище і завдання, що стоять перед нами. "Ми живемо в режимі кризи, але маємо перейти до сталих стратегічно визначених оборонних зусиль", - зазначив він у соцмережі Х.
Боррель повідомив, що у 2022 році витрати 27 держав-членів ЄС досягли 240 мільярдів євро, збільшившись на 6% порівняно з 2021 роком та на 40% порівняно з 2014 роком (+69 мільярдів євро). Інвестиції у нові спроможності досягли 58 млрд євро (24% від загальних витрат на оборону), що перевищує контрольний показник у 20%.
Однак загальні витрати на оборону, як і раніше, становлять близько 1,5% ВВП. Щоб досягти мети 2%, державам-членам необхідно буде витратити додатково 76 млрд євро. ЄС все ще бракує критично важливих спроможностей, і йому необхідно більше інвестувати у сильнішу, стійкішу та інноваційнішу європейську оборонну промисловість
Як повідомляється у звіті, Швеція (+30,1%), Люксембург (+27,9%), Литва (27,6%), Іспанія (19,3%), Бельгія (14,8%) і Греція (13,3%) зафіксували найвищий приріст загальних витрат на оборону серед 27 ЄС.
Наші збройні сили мають бути готовими до більш складної епохи. Адаптація до цих нових реалій насамперед означає збільшення інвестицій у оборону. Рекордні 240 мільярдів євро підкріплюють прихильність держав-членів до зміцнення європейської оборони. Однак ми маємо ключові прогалини у спроможностях, і ми продовжуємо відставати від інших глобальних гравців у витратах. Ось чому йдеться не лише про те, щоб витрачати більше на оборону, а й про те, щоб витрачати краще та разом. Ми повинні знайти додаткову цінність у нашій здатності співпрацювати та використовувати можливості для зміцнення наших збройних сил за допомогою спільного планування, спільних проектів та спільних закупівель
Нагадаємо
Президент Європейської Ради Шарль Мішель вказав на значну військову допомогу Україні з боку ЄС і закликав до більшої підтримки Києва та збільшення фінансування європейської оборонної промисловості.