
Всесвітній день мозку, День гамака. Що ще можна відзначити 22 липня
Київ • УНН
КИЇВ. 22 липня. УНН. Сьогодні, 22 липня, відзначається Всесвітній день мозку. Подія заснована Всесвітньої федерацією неврології у 2014 році, пише УНН.
Всесвітня федерація неврології була створена у 1957 році в Брюсселі. Нині до неї входять більше 120 професійних асоціацій неврологів із різних країн, ключовим завданням яких є вивчення хвороб, які можуть порушувати мозкову діяльність, та пошук засобів для збереження ясності розуму до кінця життя людини.
Вчені Цюріхського університету довели, що анатомія мозку така ж унікальна як і відбитки пальців.
Мозок складає всього лише 2% ваги людського тіла, але споживає найбільше енергії.
За статистикою, 13% людей на планеті мають неврологічні захворювання бо страждають неврологічними розладами.
Основними захворюваннями, що вражають мозок, є інсульт, хвороби Паркінсона та Альцгеймера, епілепсія, мігрень, розсіяний склероз.
22 липня в Україні це річниця звільнення Сєвєродонецька від проросійських терористів у 2014 році.
В результаті вдалих дій ЗСУ зі звільнення населених пунктів Луганської області, проросійські бойовики могли опинитися в оточенні, тож вранці 22 липня втекли з Сєвєродонецька.
На жаль, після початку повномасштабного вторгнення місто знову повернулося під контроль окупантів.
Також сьогодні можна відзначити День гамака.
Певний час гамак використовувався як спальне місце, зокрема для військових та моряків. Але тепер лежання у гамаку, це, здебільшого, засіб відпочинку.
Аби доєднатися до свята, в цей день варто обов’язково полежати у гамаку. І не просто так, а для того, щоб відзначити День літнього відпочинку, який теж припадає на 22 липня. Ця подія відносно молода, адже започаткована лише у 2015 році. І є нагадуванням про те, що влітку обов’язково треба знайти декілька вільних днів, аби присвятити їх відпочинку.
За церковним календарем сьогодні, 22 липня, День пам’яті великомучеників Панкратія та Кирила.
Родина Панкратія була знайома з апостолом Петром. Вважається, що саме Петро хрестив Панкратія.
Після смерті батьків Панкратій усамітнився у Понтійських горах, де весь час проводив у молитвах та роздумах.
Там він знову зустрівся з Петром, який згодом познайомив його з апостолом Павлом. Петро і Павло висвятили Панкратія на єпископа в Сицилії.
Панкратій побудував храм, багатьох людей переконав прийняти християнство. За це язичники зненавідили його та до смерті забили камінням.
Кирило теж був єпископом. Коли йому було 84 роки, його привели на суд, де примушувати відректися від Господа. Чоловік відмовився, і його стратили.
Іменини 22 липня святкують Панкратій, Кирило, Олександр, Костянтин.
Всесвітній день мозку, День гамака. Що ще можна відзначити 22 липня
Сьогодні, 22 липня, відзначається Всесвітній день мозку. Подія заснована Всесвітньої федерацією неврології у 2014 році, пише УНН.

Кислиця в ООН про обстріли українських портів: росія прагне усунути Україну як конкурента на ринку
Під час засідання Ради безпеки ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця доповів про наслідки щоденних атак росії на порти України, а також повідомив, що окупанти здійснюють обстріли, аби усунути Україну, як конкурента з ринку продовольства, передає УНН.

Українські експортери отримали знижки на перевезення олії через Молдову
Українські експортери отримали знижку на транзитні перевезення олії через Республіку Молдова, важливою умовою для отримання знижки треба щомісяця перевозити 30 000 тонн олійних продуктів, повідомляє Міністерство аграрної політики, передає УНН.

"Тур де Франс" на каяку: мандрівника-француза помітили українські прикордонники
Французький мандрівник незаконно перетнув український кордон під час своєї 51-денної подорожі на човні. Чоловік збився з маршруту та заплив у акваторію порту "Рені", де його помітили українські прикордонники, повідомляє Держприкордонслужба України, передає УНН.

Зеленський попросив Ердогана сприяти поверненню українських увʼязнених, зокрема кримських татар
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, та обговорив реалізацію Формули Миру та сприяння поверненню українських увʼязнених, повідомляє пресслужба глави держави, передає УНН.

В окупованому Токмаку гучно: місцеві повідомляють про вибухи
В окупованому Токмаку гучно. Як повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров, жителі Токмака повідомляють про вибухи, передає УНН.

Зеленський - Ердогану: розблокування "зернового коридору" - абсолютний пріоритет
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, та обговорив відновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи, повідомляє пресслужба Глави держави, передає УНН.

Жорстоке поводження з тваринами на Київщині: власницю притулку притягнуто до відповідальності
На Київщині правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо жорстокого поводження з тваринами на власницю притулку для чотирилапих, передає УНН із посиланням на поліцію Київської області.

Донеччина: окупанти завдали три авіаудари по Нью-Йорку, четверо людей поранені
Окупанти нанесли три авіаудари по Нью-Йорку на Донеччині, є поранені. Про це повідомив глава ОП Андрій Єрмак, передає УНН.

Максим Микитась вийшов із СІЗО. За нього внесли 20 млн грн застави
Колишній нардеп Максим Микитась вийшов із СІЗО - за нього було внесено 20 млн грн застави. Про це УНН повідомила прессекретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.
