ВР планує розгляд законопроєкту щодо легалізації домашніх працівників у другому читанні
Київ • УНН
Верховна Рада планує розглянути законопроект, який регулюватиме зайнятість та соціальний захист домашніх працівників, визначаючи домашню працю, трудові договори, вікові обмеження та відповідальність за забезпечення безпечних умов праці.
Верховна Рада планує на одному з найближчих засідань розглянути у другому читанні законопроєкт, який має створити умови для офіційної зайнятості домашніх працівників. Про це УНН повідомляє з посиланням на порядок денний засідання ВР.
Законопроєкт №5695 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників, розроблено з метою врегулювання питання зайнятості та офіційного працевлаштування домашніх працівників, забезпечення соціального захисту домашніх працівників.
Так, законопроєкт пропонує, зокрема визначити, що:
· Домашня праця – це робота, яка виконується для домогосподарства за трудовим договором.
· Не вважається домашньою працею робота для домогосподарства, яка здійснюється особою нерегулярно та не більше 40 годин на місяць.
· З домашніми працівниками укладається трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін, а також є підставою для допуску домашнього працівника до роботи після здійснення роботодавцем повідомлення центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про прийняття домашнього працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України
· Трудовий договір укладається в письмовій формі у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін.
· Не допускається прийняття на роботу домашнім працівником особи, яка не досягла 16-річного віку.
Також пропонується, що забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на роботодавця, крім випадків укладення між працівником та роботодавцем трудового договору про дистанційну роботу. При використанні праці домашніх працівників створення належних, безпечних і здорових умов праці покладається на сторони трудового договору. Домашній працівник має право відмовитися від виконання важких робіт, робіт із шкідливими чи небезпечними умовами праці".
Раніше
Рада лібералізувала трудове законодавство - запроваджується договірний режим трудових відносин.