ВР через три роки повернулася до розгляду закону про меценатство в спорті: за основу взяли напрацювання попередників

ВР через три роки повернулася до розгляду закону про меценатство в спорті: за основу взяли напрацювання попередників

Київ  •  УНН

 • 16571 перегляди

КИЇВ. 19 червня. УНН. Сьогодні ВР планує розглянути законопроекти про меценатство в спорті, передає УНН з посиланням на порядок денний засідання парламенту.

Взагалі, в Раді зареєстровано відразу 10 законопроектів, що стосуються "меценатства в фізичну культуру і спорт".

Серед авторів трьох з цих документів - колишній функціонер Григорій Суркіс і спортсмени Жан Беленюк, Ольга Саладуха. Мова про проекти законів № 3498, №3470-1 і №3471-1.

Сьогодні ВР планує розглянути законопроекти під номерами 3498 і альтернативний 3498-1 (авторства Георгія Мазураша, Максима Павлюка, Георгія Божика, Юлії Діденко та ін).

Втім, зазначені документи багато в чому схожі.

Зокрема, види меценатства повністю збігаються. І це:

- безоплатна передача (пожертва) у власність бенефіціара будівель, приміщень, земельних ділянок, транспортних засобів, засобів;
- безкоштовна переуступка на користь бенефіціара майнових прав;
- закупівля і передача у власність бенефіціара спортивного обладнання, інвентарю, екіпіровки, іншого майна, необхідних для здійснення діяльності в сфері спорту;
- безкоштовна передача бенефіціару доходів від майна і майнових прав;
- безкоштовне надання послуг і виконання робіт меценатом спорту на користь бенефіціара.

Аналогічні в двох законопроектах передбачено і напрямки меценатства:

- будівництво, реконструкція, модернізація і використання спортивних споруд та інших об'єктів спортивної інфраструктури;

- закупівля спортивного обладнання, інвентарю, екіпіровки, іншого майна, необхідних для здійснення діяльності в сфері спорту (розвиток олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту, фізкультурно-оздоровча робота);

- організація і проведення в Україні спортивних змагань різного рівня з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту, спортивно-оздоровчих заходів, а також методичних, суддівських, навчальних, наукових, медичних та інших заходів, забезпечення підготовки та участі в таких заходах спортсменів і команд, інформаційне забезпечення сфери спорту;

- підготовка і участь українських спортсменів і команд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту в міжнародних спортивних змаганнях та спортивних заходах за межами України;

- підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації спортсменів і тренерів, спортивних суддів з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту, науково-методичне та медичне забезпечення спортивної діяльності, заходи з протидії допінгу в спорті.

Також збігаються умови і форми договору про меценатство.

Більш того, частина норм (види, напрямки меценатства, умови договорів) зазначених двох документів практично повністю дублюють законодавчу ініціативу, раніше представлених в парламенті нардепами попереднього скликання. Мова про проект закону №6770, авторами якого були тоді чинний президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, ексдепутат Тетяна Ричкова, також депутати Вадим Івченко, Іван Крулько, Микола Величкович та ін.

Документ був зареєстрований в 2017 році, в 2018 році був рекомендований спортивним комітетом до прийняття в першому читанні, але в серпні 2019 року (після парламентських виборів) був відкликаний. Але незважаючи на це, проект у багатьох аспектах ліг в основу законодавчої ініціативи парламентаріїв IX скликання.

Відмінності нових проектів законів від раніше поданих (в минулому скликанні) є, проте вони не глобальні і стосуються, наприклад, визначення термінів і понять, додаткових обов'язків органів центральної виконавчої влади, а також переліку суб'єктів меценатства.

Нагадаємо, за словами депутата Саладухи, прийняття меценатського закону сприятиме популяризації спорту, створенню сприятливих умов для поновлення спортивних споруд, спортивного обладнання державних, а також муніципальних спортивних установ.

"Законопроект повинен підвищити ефективність і дієвість меценатської допомоги в сфері спорту", - відзначала політик.

Також нагадаємо, що раніше про доцільність меценатського закону заявляли спортсмени Жан Беленюк, Анна Музичук, Андрій Говоров. А президент УАФ, коментуючи на той момент свою же законодавчу меценатську ініціативу, наголошував на її важливості для українського спорту.