ВООЗ підвищила рівень небезпеки поширення Ебола в ДР Конго
Київ • УНН
КИЇВ. 28 вересня. УНН. Всесвітня організація охорони здоров’я підвищила рівень небезпеки поширення вірусу Ебола в Демократичній Республіці Конго та в регіоні з “високого” до “дуже високого”. Як повідомила в п’ятницю женевська штаб-квартира ВООЗ, це обумовлено, зокрема, ситуацією, що ускладнилася в сфері безпеки у провінціях Північне Ківу і Ітурі, передає УНН.
У той же час загроза поширення Ебола на глобальному рівні, як і раніше розцінюється ВООЗ як “низька”.
“Внаслідок потенційних факторів ризику передачі Ебола на національному та регіональному рівні, включаючи транспортні зв’язки і рух населення, ВООЗ переглянула оцінку ризику спалаху Ебола до дуже високої на національному та регіональному рівні, тоді як в глобальному масштабі вона залишається низькою”, — йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликали не їхати в Конго через спалах лихоманки Ебола
Як підкреслюють в організації, у зв’язку з переоцінкою ризику, “дуже важливо, щоб сусідні провінції і країни посилили спостереження і підготовчі заходи”. ВООЗ пояснила, що не дивлячись на досягнуті з кінця липня успіхи у боротьбі з хворобою, викликаної вірусом Ебола, ситуація в останні дні ускладнилася внаслідок ряду інцидентів, зокрема, в місті Бені, де в результаті атаки збройного угруповання загинули люди. Діяльність ВООЗ по боротьбі з Ебола “була серйозно обмежена в Бені та інших містах”, і зараз умови безпеки “залишаються проблематичними”.
Як раніше інформував УНН із посиланням на заяву офіційного представника ВООЗ Тарік Язаревіч, із кінця липня в ДРК зареєстровано 154 випадки геморагічної гарячки Ебола. При цьому 123 випадки підтверджені лабораторним шляхом, а 31 випадок вважається “вірогідним”. Помер 101 чоловік.
Нинішній спалах хвороби, яку спричинює вірус Ебола в ДРК — вже десята. 28 липня органи охорони здоров’я провінції Північне Ківу поінформували мінохоронздоров’я країни про захворювання і смерті в районі Мангіна, що викликали підозри. Подальші дослідження підтвердили, що в чотирьох випадках мова йде про гарячку Ебола, про що 1 серпня влада ДРК повідомила ВООЗ, а 7 серпня стало відомо, що спалах хвороби викликаний заїрський штамом вірусу, що призводить до особливо високої смертності. В ході спалахів хвороби, яку спричинює вірус Ебола відзначалася летальність від 25% до 90%.
Після виявлення вірусу Ебола в ДРК (тоді — Заїрі) в 1976 році його спалаху реєструвалися в Судані, Габоні, Республіці Конго, Анголі і Кот-д’Івуарі. В результаті епідемії геморагічної гарячки Ебола в Західній Африці в 2014-2016 рр. вірусом заразилися понад 28,6 тис. осіб, а померли понад 11,3 тис., більшість жертв припало на три країни — Гвінею, Сьєрра-Леоне і Ліберії.