Вода з Сімферопольського водосховища забруднена і непридатна для пиття - хімік
Київ • УНН
КИЇВ. 21 січня. УНН. Використання води з Сімферопольського водосховища — “величезний форс-мажор”, так як цю воду не можна пити через її забруднення. Про це повідомив кандидат хімічних наук, доцент кафедри загальної та фізичної хімії факультету біології та хімії "Кримського федерального університету" (КФУ) ім. Вернадського Костянтин Работягов, передає УНН із посиланням на “Крим.Реалії”.
Так, хімік пояснив, що річка Салгир, яка живить Сімферопольське водосховище, протікає від Ангарського перевалу і проходить через всі населені пункти Салгирскої долини.
“Неможливо контролювати обсяги скидів на цьому шляху. Більш того, деякі населені пункти не обладнані каналізацією, тому все це потрапляє в Салгир, а потім — у водосховище”, — сказав Работягов.
Він також розповів, що в найбільш вигідному становищі перебувають мешканці прибережних районів Південного берега Криму, так як вони споживають джерельну воду з водозаборів, які розташовані у верхів’ях головної гряди Кримських гір. Така вода прозоріша і смачніша.
Експерт порадив жителям долини перед вживанням води кілька днів відстоювати її у відкритій тарі і очищати за допомогою побутових фільтрів. Він підкреслив, що це дозволить знизити обсяг суспензії і зменшити неприємний запах.
Нагадаємо, у Криму практично пересохло сім водосховищ.
Як повідомляв УНН, протягом 2020 року сумарний запас води у водосховищах Криму склав 31.308 млн куб.м, що на 61.672 млн куб.м менше, аніж станом на початок року.
Через посуху в 2020 році в Джанкойському районі постраждали посіви гірчиці, льону, проса та соняшника.
Додамо, що в Інкермані під Севастополем вимушено припинили водозабір з озера в колишньому вапняковому кар’єрі.