Вітчизняним футбольним клубам час зістрибувати з "олігархічної голки" - Хамаєв
Київ • УНН
КИЇВ. 5 жовтня. УНН. Настав час передати українські футбольні клуби в об'єднане управління уболівальникам. Про це у своєму блозі написав один із засновників ТОВ "Авангард" Харків", журналіст Анатолій Хамаєв, передає УНН.
За його словами, усі уболівальники звикли до того, що в Україні клуб може існувати і функціонувати лише за гроші олігарха.
"Хтось із багатих людей України купує клуб, ставить туди в управління тих, кого він вважає за потрібне. І потім, залежно від власних амбіцій, бажання підняти свій власний громадський імідж, іноді, правда, і від щирої любові до футболу, розвиває клуб, і прагне досягти з ним спортивних успіхів. Але олігарх може збанкрутувати, може втекти за кордон або у нього просто зникає інтерес до футболу, і він забуває про команду", - пише він.
"Треба зістрибувати з "олігархічної голки" у футболі! Нескінченно сидіти на "голці" олігархічних вливань не можна!" - підкреслює Хамаєв.
Зважаючи на об'єктивні причини, український футбол не в змозі окупити себе, пише журналіст.
"У нас не склалося з ринком телевізійних прав, бідне населення, яке не може дозволити собі дорогі квитки, наші розцінки на рекламу і товари істотно нижче зарубіжних.
У той же час сучасний футбольний клуб, який претендує на виступ на європейському рівні, об'єктивно повинен мати річний бюджет у районі щонайменше 6-7 млн євро. Для того, щоб отримати від атестаційного комітету Федерації футболу України ліцензію на виступ в УПЛ, клубу необхідно забезпечити виконання низки детально прописаних вимог, на що потрібно щонайменше півмільйона євро", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вболівальники різко критикують столичне "Динамо": команда перебуває у проваллі
На сьогодні в Україні існує приклад клубу без олігарха, додав Хамаєв. Йдеться про народний клуб "Металіст 1925".
Журналіст нагадав, що влітку 2016 року з карти професійного футболу України зник ФК "Металіст" (Харків). Причина - власник клубу перестав фінансувати ФК.
"У серпні 2016 року збиралися люди, які вірили, що можна колективом небайдужих уболівальників створити команду. Було вирішено засукати рукава і спробувати створити новий клуб. І це вийшло. Зараз засновниками клубу, який пройшов шлях від аматорської ліги України до Першої професійної ліги, є 17 фізичних осіб та дві юридичні особи. Залучені спонсори, рекламодавці, продаються квитки на матчі, і реалізується атрибутика", - розповів Хама.
Приклади діяльності таких клубів доводять, що український футбол може існувати без олігархів, підкреслив журналіст.
"Муніципальні вкладення або об'єднання уболівальників - усе це вже працює у Європі. У процесі децентралізації та розвитку громадянського суспільства в Україні з'являться інші форми підтримки футбольних клубів, крім доброї волі олігархів", - резюмував він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, в українських ЗМІ з'явилася інформація про можливий продаж ФК "Динамо" Нестору Шуфричу.
Останній таку ймовірність спростував, однак чутки про зміну власника клубу не вщухають. І тепер серед можливих його покупців деякі ЗМІ називають давнього соратника братів Суркісів - Віктора Медведчука.