Військові, пожежно-технічні, інженерно-екологічні експертизи - фахівці КНДІСЕ продовжують встановлювати наслідки окупації ворогом Чорнобильської зони
Київ • УНН
Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують встановлювати наслідки російської окупації Чорнобильської АЕС та зони відчуження, досліджуючи застосовану зброю, забруднення навколишнього середовища та завдані збитки.
Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують проведення експертиз щодо наслідків окупації російською армією Чорнобильської АЕС та зони відчуження.
У Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу експерти КНДІСЕ розповіли про основні напрямки досліджень в ексклюзивному коментарі УНН.
Деталі
Фахівці розповіли, що систематично залучаються до дослідження подій за фактами проведення агресором бойових дій на території Чорнобильської зони відчуження та зокрема Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
У рамках комплексних судових експертиз за військовим, пожежно-технічним та інженерно-екологічним напрямами експертами КНДІСЕ вирішуються питання про причини пожеж на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а також встановлення типу зброї, яку використовує агресор для обстрілів цієї місцевості. Крім того, досліджуються питання щодо забруднення навколишнього природного середовища, завдання істотної шкоди для довкілля внаслідок бойових, знищення та пошкодження обʼєктів рослинного та тваринного світу. Завершальним етапом відповідних досліджень є встановлення розміру завданих збитків державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства
Додатково
В Офісі Генпрокурора України розповіли, що під час окупації Чорнобильської атомної електростанції росіяни викрали та знищили майна на суму понад 1 мільярд гривень.
У зв’язку з цим повідомлено про підозру посадовцю "росатому", причетному до викрадення та знищення майна Чорнобильської АЕС. Йому інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, підозрюваний з 24 лютого по 31 березня 2022 року перебував на території Чорнобильської АЕС.
Як наголошують прокурори, він наказав демонтувати цінне обладнання та інше майно, завантажити його до військової техніки та вивезти на територію білорусі. Інше майно, яке не могло бути вивезено, наказав знищити.