Відповідальність за екстремізм: у Білорусі взялися за посилення
Київ • УНН
КИЇВ. 1 лютого. УНН. Генеральна прокуратура Республіки Білорусь хоче посилити відповідальність за екстремізм. Про це повідомляє УНН з посиланням на місцеві ЗМІ.
Деталі
Генеральна прокуратура Білорусі пропонує посилити відповідальність за екстремістську діяльність, внести зміни і до Кримінального кодексу (в закон про протидію екстремізму), і в ряд інших актів законодавства. Що стосується посилення кримінальної відповідальності, йдеться про те, щоб доповнити деякі статті Кримінального кодексу нормами про те, що кримінальній відповідальності будуть підлягати не тільки організатори екстремістських формувань і їхні керівники, а й будь-які учасники, а також особи, які сприяють екстремістським формуванням, їх фінансують і в будь-який іншій формі сприяють екстремістській діяльності.
“(Сприяють екстремістській діяльності — ред.) навчають осіб, поширюють серед них екстремістські погляди, поширюють, в тому числі, за участю членів екстремістських формувань екстремістську символіку, пропагують, розпалюють ворожнечу і так далі. Тобто будь-які форми дії, які спрямовані на те, щоб надати діям екстремістських формувань певний результат, спрямований на дестабілізацію громадської обстановки, порушення громадського порядку та інших протиправних і негативних наслідків. Тому в подальшому прийняттям цієї норми (введенням в Кримінальних кодекс), вона буде мати не тільки профілактичний серйозний характер, але і дозволить нам, в тому числі, на корені припиняти факти, пов’язані з фінансуванням екстремістської діяльності”, — сказав генеральний прокурор Білорусі Андрій Швед.
Доповнення
Генпрокуратура Білорусі готує пакет документів для визнання екстремістським біло-червоно-білого прапора, який став символом протестів у країні.
Зараз біло-червоно-білий прапор в Білорусі відноситься до незареєстрованої символіки. Його не можна використовувати на масових заходах, але в іншому він формально не заборонений.
Після президентських виборів 9 серпня 2020 року в Білорусі почалися протести. Їхні учасники стали масово використовувати біло-червоно-білий прапор, в тому числі вивішуючи його на фасадах і дахах будівель.
Олександр Лукашенко називав біло-червоно-білий прапор “фашистською символікою”, оскільки він використовувався на окупованих територіях Білорусі під час Другої світової війни. Противники цієї точки зору звертають увагу, що нацисти і колабораціоністи використовували національні прапори в багатьох країнах.
Раніше влада Білорусі на фоні протестів вирішили в цьому році “оперативно змінити закони через ситуацію”.