Верховна Рада підтримала створення Етичної ради та Служби інспекторів ВРП
Київ • УНН
КИЇВ. 14 липня. УНН. Верховна рада змінила порядок обрання на посади членів Вищої ради правосуддя та врегулювала діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП, підтримавши президентський законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" (№ 5068), передає УНН.
Підтримали законопроект 259 нардепів.
Деталі
Законом визначено порядок утворення та діяльності Етичної ради. Встановлюється наступний порядок формування першого складу Етичної ради: орган формується з трьох осіб із числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції.
Перший склад Етичної ради розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів. Рішення Етичної ради ухвалюється більшістю голосів від присутніх членів ради, за умови що воно підтримано двома голосами членів ради, від міжнародних партнерів. Наступні ради формуватимуться з трьох суддів; однієї особи, запропонованої Радою прокурорів України; однієї особи, запропонованої Радою адвокатів України; однієї особи, запропонованої Національною академією правових наук України в особі президії.
Також, визначаються конкурсні засади добору кандидатів для здійснення відповідним органом обрання члена ВРП. Обраною на посаду члена ВРП може бути особа, яка подала необхідні документи, відповідає вимогам закону, пройшла спеціальну перевірку та включена до списку кандидатів, рекомендованих Етичною радою для обрання на посаду члена ВРП.
Також у складі ВРП створюється самостійний підрозділ дисциплінарних інспекторів.
Служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя формується з числа осіб, які мають вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше п’ятнадцяти років, з яких не менше восьми років сукупного стажу роботи на посадах судді, прокурора, адвоката.
Дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя призначаються на посади за результатами конкурсу.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.