Вчені створили контактну лінзу, яка збільшує зображення при подвійному блиманні
Київ • УНН
КИЇВ. 30 липня. УНН. Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили роботизовану лінзу, яка керується невеликими рухами очей, включаючи подвійне моргання для масштабування зображення. Про це повідомляє УНН із посиланням на Independent.
Лінза реагує на природні електричні сигнали в очному яблуці людини, які активні, навіть коли саме око закрите. Ця активність називається електроокулографічним сигналом.
“Навіть якщо ваше око нічого не бачить, багато людей все ще можуть рухати своїм очним яблуком і генерувати цей електроокулографічний сигнал”, — цитує видання провідного дослідника Шенгкьянга Каї.
Лінза зроблена з полімерів, які розширюються при подачі електричного струму. Вона контролюється за допомогою п’яти електродів, що оточують око та діють як м’язи. Коли полімер стає більш опуклим, лінза збільшує видиме зображення.
Вчені сподіваються, що їх розробка допоможе створити очний протез або камеру, якою можна керувати лише очима.
Нагадаємо, керівник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск представив свій новий проект — Neuralink, до якого бізнесмен, за даними The New York Times, інвестував біля 100 мільйонів доларів. Телепатія, відновлення моторики у жертв аварій та постраждалих від інсульту — лише деякі переваги, які, на думку Маска, принесе використання нового мікрочипа, над розробкою якого працює Neuralink.