Вчені: стрес може призвести до зниження когнітивних функцій

Вчені: стрес може призвести до зниження когнітивних функцій

Київ  •  УНН

 • 1418062 перегляди

КИЇВ. 12 березня. УНН. Нове дослідження вчених показало, що люди з підвищеним рівнем стресу частіше відчувають зниження когнітивних функцій, що впливає на їх здатність запам'ятовувати, концентруватися і вивчати нові речі, передає УНН з посиланням на CNN.

Деталі

Стрес впливає на фізичний стан організму людини, підвищуючи ризик інсульту, поганої імунної реакції та багато іншого. Це також може підштовхнути людей до нездорової поведінки, такої як куріння та погана фізична активність, говорят вчені.

Дослідження, опубліковане у вівторок у JAMA Network Open, показало, що учасники з підвищеним рівнем стресу з більшою ймовірністю мали неконтрольовані серцево-судинні ризики.

Як виявили дослідники, люди з підвищеним рівнем стресу на 37% частіше мали погану когнітивну функцію.

"Люди, які борються з провалами в пам'яті, можуть зазнавати стресу через проблеми, які це приносить. Але нове дослідження припускає, що зв'язок йде і в інший бік, коли почуття стресу призводить до шкідливого впливу на когнітивні функції", - каже доктор Амбар Кулшрешт, доцент профілактичної медицини та епідеміології в Університеті Еморі та співавтор дослідження. .

"Стрес не лише погіршує ваш поточний стан, а й може мати шкідливі наслідки у довгостроковій перспективі", - сказав він.

Ця інформація ґрунтується на даних тривалого дослідження, метою якого було зрозуміти відмінності у здоров'ї мозку, особливо серед чорношкірих та тих, хто живе в районах півдня, відомих як "пояс інсульту".

Зв'язок між стресом та когнітивною функцією — це "порочне коло", — каже доктор Емі Арнстен, професор неврології Єльської школи медицини.

Також дослідження показало, що нерегулярний сон може бути шкідливим для серця людини.

"Ці сигнальні шляхи стресу вивільняються і швидко порушують вищі когнітивні функції префронтальної кори, включаючи такі речі, як пам'ять", - сказав Арнстен, який досліджував вплив стресу на мозок.

"При хронічному стресі ви фактично втрачаєте сіру речовину в префронтальній корі, на жаль, саме в тих областях, які пов'язані зі зменшенням реакції на стрес, і в тих областях, які дають уявлення про те, що вам потрібна допомога", - зауважив він.

У новому дослідженні зв'язок між підвищеним стресом та зниженням когнітивної функції був однаковим як для чорношкірих, так і для білих людей, але чорношкірі учасники повідомляли про більш високий рівень стресу в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як подолати негативні наслідки стресу: розповідає експертка