В Україні виявили поставку неякісної форми для ЗСУ на 35 млн грн: директору швейної фабрики повідомили підозру
Київ • УНН
КИЇВ. 11 серпня. УНН. В Україні виявили поставку неякісного форменого одягу для ЗСУ на понад 35 млн грн, повідомлено про підозру директору приватної фірми, повідомили у Київській міській прокуратурі, пише УНН.
Деталі
"Викрито та повідомлено про підозру директору приватної фірми у заволодінні коштами, які виділялися на закупівлю форменого одягу для військовослужбовців підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191 КК України)", - ідеться у повідомленні.
Деталі
За даними МВС, повідомили підозру директорові підрядної організації.
"Директорові швейної фабрики повідомили підозру. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна", - вказали у МВС.
Згідно з матеріалами слідства, які наводить прокуратура, у 2022 році між військовою частиною та товариством (швейною фабрикою) були укладені договори на поставку форменого одягу для військовослужбовців. Як вказали у МВС, з переможцем державних закупівель уклали три прямих договори.
Умови договору передбачали поставку вітровологозахисних та утеплених зимових курток, а також літніх польових костюмів. Загальна вартість угод становила 35 млн гривень, повідомили у прокуратурі.
"Скориставшись нагальною потребою у забезпеченні українських військовослужбовців одягом, компанія отримала спочатку передоплату у сумі понад 5 млн гривень, а згодом решту обумовлених договорами коштів. Однак поставлені нею товари виявилися неналежної якості", - розповіли у прокуратурі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура перевірить обставини смерті мобілізованого з вадами здоров’я з Одеської області
За висновками експертів, як зазначили у прокуратурі, "поставлена військова форма не відповідає технічним умовам та не може використовуватися за призначенням".
"Сума завданих збитків становить понад 35 млн гривень", - повідомили в відомстві.
Директору товариства, як вказано, вручено повідомлення про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як вказали у МВС, правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігурантів, у їхніх транспортних засобах, офісних та виробничих приміщеннях. З метою відшкодування завданої шкоди на тимчасово вилучене під час заходів майно буде накладено арешт, зазначили у МВС.
Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають, встановлюються інші особи причетні до вчинення злочину, зокрема, серед військових посадових осіб, повідомили у прокуратурі.