В Україні зафіксовано 180 тисяч випадків домашнього насильства: куди звертатися за допомогою
Київ • УНН
Мінсоцполітики створило понад 400 сервісів підтримки на рівні громад для допомоги постраждалим.
Є певний відсоток постраждалих серед чоловіків: особливо чоловіків старшого віку, або чоловіків, які мають інвалідність.
Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва, передає УНН.
Деталі
Представниця Міністерства соцiальної політики України повідомила, що за 11 місяців 2024 року службою поліції зафіксовано більше 180 тисяч випадків насильства.
Йдеться про жінок та дітей, що страждають від домашнього насильства; також існує певний відсоток постраждалих чоловіків - старшого віку та інвалідів - вони є найбільш вразливими, підкреслила посадовиця.
Уляна Токарєва наголосила, що наразі проводиться інформаційна кампанія "Розірви коло" стосовно теми гендерно зумовленого насильства. В рамках компанії звертається увага на те, де саме можна отримати підтримку, якщо родина зіштовхнулася з проблемою домашнього насильства.
Токарєва повідомила наступне:
По-перше, всі формати зазначені на сайті Міністерства соціальної політики, а також Національної соціальної сервісної служби.
Сервіс має працювати на рівні громади. З боку Міністерства може бути підтримка, наприклад через субвенцію грошову.
Важливо: як виявляється, певна частина громад, за словами Токарєвої, - не мають сервісів для підтримки постраждалих.
Разом, з тим, посадовиця повідомила про створення декількох сот сервісів за останні роки в Україні.
За останні декілька років ми створили більше 400 сервісів, на рівні громад. Це все різні служби, які надають підтримку. За рахунок такої державної підтримки у цьому році громади закупили 80 автівок. І ще 20 закупають. Це автівки для роботи мобільних бригад.
Зараз у громадах триває період прийняття місцевих бюджетів. Дуже важливо, щоби голови рад, депутати, громадські організації акцентували увагу на важливість закладення коштів місцевих бюджетів на роботу соціальних служб, підкреслила представниця Мінсоцполітики.
Довідково
Про які спеціалізовані служби йдеться. У Мінсоцполітики перелічили наступні посади та напрямки діяльності:
Соціальний працівник,
Психолог,
Доступ правничої допомоги,
Забезпечення тимчасового притулку,
Сприяння комплексному вирішенню тих проблем, з якими стикається родина у випадку виявлення фактів домашнього насильства, - пояснила Токарєва.
Нагадаємо
За даними статистики, у 2024 році кількість заяв про домашнє насильство зросла на 80% порівняно з попередніми роками. Експерти пов'язують це з наслідками війни та посттравматичним стресовим розладом.