В Україні триває робота над створенням нового суду для розгляду адміністративних справ - ОП
Київ • УНН
В Україні триває робота над створенням нового суду для розгляду адміністративних справ, що є вимогою МВФ. Верховна Рада відправила на доопрацювання всі три законопроекти про створення Вищого адміністративного суду.
Наразі триває робота над створенням нового суду для розгляду адміністративних справ. Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра під час пресконференції у п'ятницю, передає кореспондент УНН.
Деталі
"Для забезпечення нашого євроінтеграційного процесу у сфері судової системи необхідно створити, зокрема, новий суд для розгляду адміністративних справ, а також забезпечити високий рівень довіри до цього суду шляхом відбору та перевірки кандидатів у судді на предмет доброчесності та професіоналізму", - сказала Мудра.
За її словами, триває спільна з Верховною Радою та Кабміном робота над створенням суду для розгляду адміністративних справ.
"Якраз зараз разом з парламентом та урядом триває робота над створенням відповідного суду, над законодавством, яким буде такий суд створено", - розповіла Мудра.
Доповнення
У червні заступниця керівника ОП Мудра провела зустріч із представниками Програми USAID "Справедливість для всіх" та її очільником Девідом М. Воном. Під час зустрічі вони обговорили створення Вищого адміністративного суду з урахуванням позитивного досвіду формування інших судів.
"Судово-юридична газета" повідомляла 3 грудня, що Верховна Рада провалила всі три законопроекти, які передбачають створення в Україні нового спеціалізованого суду – Вищого адміністративного суду (ВАС), який є вимогою МВФ.
МВФ вимагає ухвалення закону про новий спецсуд до кінця грудня 2024 року.
Зазначається, що перший проект №12206 щодо порядку створення Вищого суду з публічно-правових спорів подав заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець.
Згодом другий альтернативний законопроект щодо створення Вищого спеціалізованого адміністративного суду №12206-1 вніс Кабмін в особі віцепрем’єр-міністра з питань євроінтеграції – міністра юстиції Ольги Стефанішиної.
Голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов вніс ще один законопроект №12206-2.
Також зауважується, що всі три законопроекти не передбачають застосовування моделі ГРМЕ, як того вимагає МВФ.
Таким чином, усі три проекти відправлені на доопрацювання. Утім, згідно з вимогами МВФ, як вказано, один з варіантів доведеться ухвалити.