В Україні створили групу з розробки правопису кримськотатарської мови
Київ • УНН
Україна створила робочу групу зі створення правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту, яка має на меті завершити роботу до 30 вересня 2024 року, щоб полегшити вивчення та популяризувати мову.
В Україні створили робочу групу з розроблення правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає УНН.
Деталі
Сьогодні під співголовуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулося чергове засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.
У засіданні взяли участь співголови Нацкомісії: Постійний Представник Президента в АРК Таміла Ташева, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також представники державних органів та мовознавці з освітніх установ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд схвалив стратегію розвитку кримськотатарської мови на 10 років
У відомстві розповіли, що учасники обговорили стан реалізації проєкту правопису кримськотатарської мови з використанням алфавіту цієї мови на основі латинської графіки.
Представник від Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) повідомив про створення робочої групи, яка займатиметься розробленням правопису. До складу групи увійшли мовознавці, а також представники наукової спільноти від кримськотатарського народу. Вони працюватимуть над розробленням офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.
Доповнення
У Мінреінтеграції підкреслили, що згідно з розпорядженням Уряду проєкт правопису кримськотатарської мови на базі латинської графіки має бути розроблений до 30 вересня 2024 року.
Зазначається, що відповідальними за розроблення правопису визначено ДЕСС та МОН.
Віцепрем'єр-міністр - міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що новий правопис необхідний для захисту та популяризації кримськотатарської мови.
Для захисту та популяризації кримськотатарської мови впровадження нового правопису – вкрай необхідне рішення. Адже використання латинського алфавіту полегшить вивчення мови як етнічними кримськими татарами, так і всіма охочими.
Нагадаємо
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав всіх іноземців та осіб без громадянства, які посилилися в окупованому Криму, негайно покинути півострів.