В штаб-квартирі ООН вводять обмежувальні заходи через коронавірус: подробиці
Київ • УНН
КИЇВ. 10 березня. УНН. У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку вводять обмежувальні заходи у зв’язку з ситуацією щодо поширення в світі нового коронавірусу. Про це за підсумками брифінгу для держав-членів ООН про заходи у зв’язку із COVID19 повідомляє у Facebook речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає УНН.
“Секретаріат ООН провів брифінг для держав-членів про заходи у зв’язку із вірусом COVID19”, — зазначив речник.
З його слів, відтепер, по-перше, з 20:00 за нью-йоркським часом 10 березня штаб-квартира закривається для загальних відвідувачів, в будівлі не проводитимуться екскурсії.
По-друге, в офісах Секретаріату працюватиме лише критичний персонал. Для решти запроваджується вахтова форма, тобто два дні вони працюватимутьна робочому місці, інші три дні — дистанційно.
“Дев’ять країн, на територіях яких зафіксовані суттєві спалахи COVID19, мають відкласти на три місяці ротацію своїх військових та поліцейських контингентів в операціях ООН з підтримання миру (Китай, Південна Корея, Франція, Німеччина, Італія, Індія, Непал, Таїланд, Камбоджа). На ці країни припадає до 21% персоналу усіх ОПМ”, — повідомив Ніколенко.
Також, з його слів, широкоформатні засідання будуть зведені до мінімуму. Зокрема, з його слів, це може торкнутись оглядової конференції щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї наприкінці квітня.
Участь у щоденних засіданнях ООН відтепер рекомендується брати на рівні постійних представництв у скороченому складі.
“Розглядаються альтернативні формати та місця проведення засідань Ради Безпеки, а також протоколи голосування щодо резолюцій (наприклад, за допомогою електронної пошти). Водночас, про повне закриття будівель або призупинення діяльності ключових структур організації наразі не йдеться”, — пояснив дипломат.
Також він додав, що у процесі прийняття рішень щодо подальших заходів реагування Секретаріат ООН враховуватиме рекомендації влади США та Нью-Йорка зокрема, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я.
“У підсумку маємо три пріоритети, якими слід керуватися не лише в ООН, але й за її межами: 1) оперативне інформування громадськості; 2) особиста гігієна та готовність медичних установ для надання можливої допомоги; 3) здоровий глузд”, — підсумував Ніколенко.
Нагадаємо, напередодні у НАТО повідомили про привентивні заходи для недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції після того, як результати тесту на COVID-19 одного зі співробітників штаб-квартири НАТО в Брюсселі виявилися позитивними.