В Офісі Президента напрацьовують зміни до податкового законодавства для підтримки бізнесу
Київ • УНН
КИЇВ. 28 травня. УНН. В Офісі Президента напрацьовують зміни до податкового законодавства для підтримки бізнесу, які через два тижні можуть подати на розгляд парламенту. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ОП.
"Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Ковалів провела зустріч з представниками бізнесу стосовно напрацювання законодавчих ініціатив щодо удосконалення податкового законодавства", - йдеться у повідомленні.
За її словами, треба максимально підтримати бізнес, який тільки починає виходити з карантину, дати йому можливість повернути людей на робочі місця та запрацювати на повну потужність.
Представники бізнес-асоціацій зі свого боку висловили ключові побажання щодо нагальних змін податкового законодавства, зокрема:
- необхідність відтермінування окремих положень Закону № 466-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві";
- визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, уточнення "ділової мети";
- надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування,
- зменшення розміру штрафів за окремі незначні податкові правопорушення та інші пропозиції.
"Ми на 90% на одній сторінці. Це дає надію, що вже за два тижні текст законопроекту з урахуванням пропозицій бізнесу може бути подано в парламент", – додала Ковалів.
За її словами, вже завтра розпочнеться обговорення окремих блоків змін у робочих групах, до яких увійшли представники влади та бізнесу.
Нагадаємо, Президент Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів з низкою пропозицій, зокрема щодо визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній у зв’язку з підписанням закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”.