В МОН роз’яснили механізм повторного прослуховування курсів у вишах
Київ • УНН
КИЇВ. 21 лютого. УНН. В Міністерстві освіти і науки пояснили процедуру повторного прослуховування курсів у закладів вищої освіти, яка буде діяти з наступного навчального року. Про це кореспонденту УНН повідомили в у відповідь на запит в управлінні з питань інформаціної політики та комунікації МОН.
“Процедура повторного прослуховування курсу передбачає можливість студентові опанувати навчальний предмет із молодшим курсом. Тобто студент може оплатити закладу вищої освіти вартість навчального курсу та прослухати його ще раз. Такі зміни діятимуть з наступного навчального року”, — йдеться у відповіді на запит.
Зокрема зазначається, що таким чином можуть не втратити місце ті студенти, які навчаються за державним замовленням, якщо повторно прослухають навчальний курс і перескладуть його.
“Вартість повторного прослуховування навчальної дисципліни визначає заклад вищої освіти та розраховується наступним чином. Одиницею вимірювання обсягу навчального навантаження здобувача вищої освіти, необхідного для досягнення визначених результатів навчання, є кредит Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи. Навантаження одного навчального року за денною формою навчання становить, як правило, 60 кредитів ЄКТС”, — вказано у відповіді на запит.
Зазначається, що для визначення вартості одного кредита ЄКТС потрібно вартість навчання одного студента бюджетника розділити на 60 кредитів ЄКТС, що є навантаженням одного навчального року.
“Наприклад, якщо навчальна дисципліна містить 2 кредити ЄКТС, то потрібно отримані дані відповідно помножити на 2. Так отримується сума, яку студент має оплатити за повторне прослуховування навчальної дисципліни”, — вказано у відповіді на запит.
Також повідомляється, що заклади освіти матимуть можливість визначити, скільки разів можна повторно прослуховувати один і той самий курс.
“Деканат повинен розробити розклад так, аби здобувач освіти міг вільно відвідувати і дисципліни на курсі, на якому навчається, і предмет повторного прослуховування”, — йдеться у відповіді на запит.
Нагадаємо, держава переплачує в 5 разів за освіту дітей у деяких районах держави.