УПЦ (МП) через суд зобов'язали повернути державі Успенський собор у Каневі
Київ • УНН
Суд зобов'язав УПЦ (МП) повернути Успенський собор 12 століття в Каневі у державну власність, оскільки він є об'єктом культурної спадщини.
Суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття, який розташований у Каневі Черкаської області. Про це у середу повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора, передає УНН.
За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття
Як зазначається, Успенський собор – стародавній храм часів Київської Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем.
У 2003 році виконавчий комітет Канівської міської ради надав дозвіл Українській православній церкві (МП) оформити право власності на пам’ятку археології. Це стало підставою для реєстрації права колективної власності, вказали в ОГП.
Прокурори у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Як зауважили в Офісі Генпрокурора, законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам'яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.
Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ (МП), а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення
Орієнтовна вартість будівлі Успенського собору становить понад 8,5 млн грн.
Як додали в Офісі Генпрокурора, наразі позовну заяву окружної прокуратури в інтересах міністерства культури та інформаційної політики України до виконкому Канівської міської ради і Київської митрополії УПЦ (МП) суд задовольнив.
Нагадаємо
Північно-західний апеляційний господарський суд постановив, що Українська православна церква московського патріархату повинна повернути Палац Терещенків у власність держави.